Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

МОРАЛЬ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
МОРАЛЬ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія педагогічних наук України
Інститут Вищої освіти
Овсянкіна Людмила Анатоліївна
УДК 17.0: 330.162
МОРАЛЬ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських та соціальних наук Київського національного торговельно-економічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Валуйський Олександр Олександрович,
Київський національний торговельно- економічний університет, професор кафедри філософських та соціальних наук
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Касьян Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри філософії гуманітарних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук'янович,
Київський національний університет
харчових технологій, доцент кафедри філософії.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться "10" жовтня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014,м. Київ, вул. Бастіонна, 9, дев'ятий поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, восьмий поверх.
Автореферат розісланий "10" вересня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Горбунова Л.С


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку українського суспільства характеризується істотними, якісними змінами в системі економічних відносин. Але цей етап пов'язаний не тільки з економічними перетвореннями, а й з кардинальними змінами у всій системі суспільних відносин. Перш за все змінюються економічні потреби та інтереси людей, мотиви їхньої економічної поведінки. Це суттєво впливає на зміст та форми економічної діяльності, а, зрештою, на весь спосіб життя людей. У цих умовах змінюється також духовно-моральна мотивація економічної поведінки особистості й суспільства в цілому, що вимагає особливого соціально-філософського аналізу.
Економічна життєдіяльність суспільства – це взаємодія його матеріально-духовних компонентів, змістом якої є задоволення різноманітних потреб, ефективний розвиток усіх форм власності. За Конституцією України, яка виходить з принципів цивілізаційної моралі, власність зобов'язує. Вона не повинна використовуватися на шкоду як людині, так і суспільству. Водночас економічна життєдіяльність являє собою особливий соціально-філософський феномен, який містить безліч складових. Рано чи пізно зміни в економіці суспільства стають органічно вплетеними в суб'єктивне життя людини, відбиваються на її моральних цінностях, емоціях, переживаннях.
Однією з ланок, що об'єднує всю суспільну систему, є людина, котра водночас виступає як суб'єктом, так і об'єктом економічних інтересів, потреб та духовно-моральних цінностей, ідеалів, переконань і прагнень тощо. Моральні цінності істотно впливають на економічну поведінку й діяльність людини, формують всю систему її індивідуально-суспільних відносин. Саме людина як найвища соціальна цінність акумулює в основних формах своєї життєдіяльності взаємозв'язок матеріального й духовного, відображаючи в цілісному вигляді життя як об'єктивну реальність, де виявляються внутрішньо взаємозалежні її економічні інтереси, моральні цінності, ідеали, її культура, релігійні вподобання та суб'єктивне розуміння сенсу життя. Економіка стає тією універсальною матеріально-духовною сферою, в якій особистість реалізує себе цілісно. З іншого боку, разом із економічними трансформаціями в Україні маємо процес переоцінки духовних цінностей, формування принципово нових засад моралі. Все це ускладнює процес формування особистості в нових соціально-економічних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРАЛЬ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок