Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ ЯК ОСНОВИ ВЗАЄМОДІЇ СУСПІЛЬСТВА З ПРИРОДОЮ

МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ ЯК ОСНОВИ ВЗАЄМОДІЇ СУСПІЛЬСТВА З ПРИРОДОЮ

Назва:
МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ ЯК ОСНОВИ ВЗАЄМОДІЇ СУСПІЛЬСТВА З ПРИРОДОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИСОЦЬКА ОЛЬГА ЄВГЕНІВНА
 
УДК 17. 023.4
МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ ЯК ОСНОВИ
ВЗАЄМОДІЇ СУСПІЛЬСТВА З ПРИРОДОЮ
09.00.03 - соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ПАНФІЛОВ Валерій Олександрович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
НОВІКОВ Борис Володимирович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
декан соціологічного факультету,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
БІЛЯЄВ Тимофій Олексійович,
Харківський військовий університет,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України,
відділ соціальної філософії (м. Київ)
Захист відбудеться “17” квітня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д - 606.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, пл. Свободи, 6.
Автореферат розісланий “14” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук,
професор Мануйлов Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Взаємовідносини суспільства з природою ускладнюються одночасно зі становленням цивілізаційного виміру життя людини. У ХХ столітті посилення негативного впливу на навколишнє середовище сприяло усвідомленню суспільством того, що цей процес може мати неконтрольовані наслідки і нести загрозу людському буттю. Хоча принципи моральної поведінки стосовно природних істот зустрічаються вже у Ведах або Біблії, але тільки входження людства у стан техногенної цивілізації з особливою гостротою розкрило зазначену проблему як проблему антропологічну.
З останньої чверті ХХ століття взаємодія суспільства з природою набула цивілізаційно-есхатологічного характеру, оскільки екологічна криза багато в чому обумовлена аксіологічною кризою як невідповідністю існуючих етичних нормативів екологічним викликам сучасності. Одним із найважливіших завдань сучасної практичної філософії став пошук основ перспективно-оптимістичної соціально-природної взаємодії. В якості таких основ виступають саме моральні цінності. Проте всі спроби сформувати дійову стратегію морально-ціннісної взаємодії суспільства з природою дотепер залишаються нереалізованими. Спостерігається розходження між прокламованими нормативними принципами і реально діючими у суспільстві ціннісними перевагами. Викликано це тим, що при побудові моделей морально-ціннісного відношення до природи часто не враховується процесуальний характер формування моральних цінностей в їхньому якісному розмаїтті, взаємозумовленості і взаємозалежності.
Стан вивчення даної проблеми такий, що при наявності значного теоретико-методологічного і конкретно-практичного масиву праць, присвячених аналізу феномену моральних цінностей як основ взаємодії суспільства з природою, немає достатньо повної систематизації існуючих підходів до природної дійсності, що проводилася б з урахуванням комплексного розгляду моральних цінностей на рівні соціальної системи, комунікативної інтеракції та особистісного світовідношення.
Для України важливість аналізу моральної свідомості в контексті екологічної проблематики продиктована тим, що питання етичної взаємодії суспільства з природою у вітчизняних дослідженнях ще недостатньо концептуально окреслені. Особливо це актуально в ситуації, коли в українській культурі відбувається інтенсивний процес обгрунтування системи національних цінностей, в яку можуть бути залучені цінності, спрямовані на гармонізацію відношень “суспільство-природа”, що мають загальнолюдський характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ ЯК ОСНОВИ ВЗАЄМОДІЇ СУСПІЛЬСТВА З ПРИРОДОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок