Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ ТА КАРИБСЬКОМУ БАСЕЙНІ: ОСОБЛИВОСТІ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ

ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ ТА КАРИБСЬКОМУ БАСЕЙНІ: ОСОБЛИВОСТІ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ ТА КАРИБСЬКОМУ БАСЕЙНІ: ОСОБЛИВОСТІ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВЕСЕЛА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК: 327 (8) + (292.79)
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ ТА КАРИБСЬКОМУ БАСЕЙНІ: ОСОБЛИВОСТІ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ
23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: Доктор історичних наук, професор
БІЛОУСОВ Михайло Михайлович, кафедра
міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: Доктор історичних наук, професор
КИРИЧЕНКО Василь Прохорович,
Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України, м. Київ, вчений секретар
Кандидат історичних наук,
БРЕДІХИН Андрій Володимирович,
кафедра політології історичного факультету Донецького національного університету, м. Донецьк, доцент
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 30 вересня 2002 року о 14.00 на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 26 червня 2002 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради М.С.Каменецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається сукупністю глобальних змін, що сталися протягом 90-х років минулого сторіччя. Економічне змагання між провідними державами залишає поза суспільним прогресом більшість країн “третього світу”, лише незначна частина яких володіє необхідним потенціалом для участі в процесі економічної конкуренції і відносно автономного розвитку, примушуючи їх вдаватися до власних засобів захисту своїх інтересів, одним з яких виступає інтеграція.
Країни Латинської Америки і Карибського басейну (ЛАКБ) обрали інтеграцію одним з інструментів покращення свого становища на міжнародній арені і врегулювання внутрішніх суперечностей. Масштабність інтеграційних процесів, що розгорнулися в регіоні, та підтримка з боку США слугували підтвердженням тенденції зростання впливу інтеграційних блоків у міжнародній системі.
Виявлення зв’язку між інтеграцією, розвитком держав і міжнародними відносинами має актуальне значення як для розвитку теорії міжнародних відносин, так і для здійснення зовнішньої політики з врахуванням нових тенденцій, прогнозування подальших процесів, оскільки в ході інтеграції піддаються перегляду такі основні поняття як національна держава, суверенітет, безпека, автономність у реалізації зовнішньої політики.
Потреба розробки ефективної стратегії розвитку України та прагнення брати участь в європейській інтеграції обумовлює актуальність вивчення досвіду латиноамериканських і карибських держав з точки зору інтересів України. Ознайомлення зі специфікою налагодження міжнародного співробітництва в умовах нестабільної економіки і наявності невирішених політичних питань становить інтерес для української політологічної думки. Недостатня наукова розробка різних аспектів розвитку країн Латинської Америки і Карибського басейну визначила вибір теми дисертаційного дослідження.
Наукова проблема полягає у встановленні ролі і значення інтеграційних процесів у вирішенні проблеми розвитку країн Латинської Америки і Карибського басейну і завдання розширення їх участі у світових процесах. Зважаючи на те, що відомі спроби розв’язання цієї проблеми відштовхувалися від аналізу протекціоністської моделі інтеграції, що застосовувалася протягом 70-80-х років минулого сторіччя, і не враховували фактору зростання економічної взаємозалежності, яке відбулося у 90-х роках, виникла необхідність вивчення нових ознак, особливостей і закономірностей інтеграційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ ТА КАРИБСЬКОМУ БАСЕЙНІ: ОСОБЛИВОСТІ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок