Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Удосконалення міжбюджетних відносин в Україні

Загрузка...

Удосконалення міжбюджетних відносин в Україні / сторінка 9

Назва:
Удосконалення міжбюджетних відносин в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Проте, досліджено, що цей підхід до формування дотацій вирівнювання, крім позитивних сторін, має багато негативного, що підсилюється збільшенням питомої ваги трансфертів у загальній сумі доходів місцевих бюджетів. Для визначення ступеня ефективності міжбюджетного розподілу запропоновано запровадження коефіцієнта оцінювання фінансового вирівнювання:
К = Ivij-Іdzvij / Idij ,
де Іdzvij - індекс надходжень до зведеного бюджету в і-ої адміністративно–територіальної одиниці в j-му році;
Ivij - індекс видатків і-ої адміністративно-територіальної одиниці в j-му році;
Idij – індекс податкоспроможності і-ої адміністративно-територіальної одиниці в j-му році.
Завдяки його розрахунку надається можливість проаналізувати залежність обсягу видатків від обсягу надходжень податків, зборів та обов’язкових платежів до місцевого та зведеного бюджетів, у розрахунку на одного мешканця певного регіону, відносно середнього по країні рівня: ступінь фінансового вирівнювання у різних за розвитком регіонах значно відрізняється один від одного, але жодним чином не проявляється зв’язок між відношеннями кількості видатків на одного мешканця певної території до середнього по країні рівня, обсягом надходжень до зведеного бюджету, що приходиться на одного мешканця цієї ж території, до середнього рівня по Україні та індексом відносної податкоспроможності. Значне коливання коефіцієнта, що спостерігалося протягом останніх років у майже половини регіонів, свідчить про неефективну політику фінансового вирівнювання, яка не стимулює органи місцевого самоврядування до пошуку ефективних шляхів використання бюджетних ресурсів, їх економію, пошуку додаткових джерел надходжень доходів до місцевих бюджетів та Державного бюджету.
Автором робиться висновок, що жорстке фінансове вирівнювання, яке здійснюється з використанням формульного розрахунку не дозволяє ефективно функціонувати всій системі міжбюджетних відносин. У результаті значна частина делегованих повноважень органів місцевого самоврядування залишається недостатньо підкріпленою бюджетними ресурсами, що загострює відносини між органами влади, які іноді набувають політичного характеру.
У третьому розділі „Шляхи удосконалення міжбюджетних відносин в Україні” запропоновані напрями удосконалення міжбюджетних відносин з врахуванням позитивного зарубіжного досвіду.
Система міжбюджетних відносин є складовою бюджетної системи країни і тому відображає її досить складну структуру та механізм функціонування. Багаторівнева система відносин між бюджетами України, кількість яких є значною, відповідно до адміністративно-територіального устрою, пояснює труднощі чіткого та справедливого бюджетного регулювання. З реформуванням, яке проведене з ухваленням Бюджетного кодексу України, схема відносин між рівнями бюджетної системи не стала більш простою та прозорою. Напроти, збільшилась кількість напрямків грошових потоків. Крім того, загальний обсяг надходжень до бюджетів усіх рівнів у деяких адміністративно-територіальних одиницях значно менший за місцеві потреби в бюджетних ресурсах. Мова йдеться, як правило, про найнижчі ланки бюджетної системи України. Тому, вкрай необхідним є зміцнення фінансової бази місцевого самоврядування з одночасним проведенням реформування адміністративно-територіального устрою. Останнє має бути направлене на укрупнення територіальних одиниць та відповідне збільшення кількості територіальних громад, бюджети яких мали б прямі відносини з Державним бюджетом, що відчутно спростить побудову системи міжбюджетних відносин. Це викличе необхідність перерозподілу повноважень між рівнями влади, сприятиме збільшенню доходної бази місцевих бюджетів (власних та закріплених доходів), зменшенню зайвих перерозподільних процесів, тобто стане передумовою подальшої трансформації системи взаємовідносин між бюджетами.
Перерозподіл повноважень повинен відбуватися на підставі чітких критеріїв розмежування видатків між місцевими бюджетами, які повинні враховувати:
· необхідність максимального наближення надання суспільних благ до їх споживачів з метою врахування їх уподобань;
· можливості економії бюджетних ресурсів завдяки використанню ефекту від масштабу надання суспільних послуг;
· наявність та розміри зовнішнього ефекту від виконання повноважень певним рівнем влади (можливість споживання певного блага мешканцями іншої адміністративно-територіальної одиниці).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Удосконалення міжбюджетних відносин в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок