Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,00 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Академія педагогічних наук України
Інститут Вищої освіти
Бондаренко Ольга Валеріївна
УДК: 141.7(477)
УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
– доктор філософських наук, професор
Мокляк Микола Миколайович,
завідувач кафедри соціології Київського національного авіаційного університету
Офіційні опоненти:
– доктор філософських наук, професор
Скотний Валерій Григорович,
ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка
– доктор філософських наук, професор
Додонов Роман Олександрович,
завідувач кафедри філософії Донецького національного технічного університету
– доктор соціологічних наук, професор
Пачковський Юрій Франкович
професор кафедри соціології Львівського національного університету ім. І.Франка
Захист відбудеться "_25_"__жовтня__ 2007 р. о _14.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 9 поверх, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий "25"вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. С. Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність дослідження особливостей української економічної ментальності обумовлена теоретичними і практичними потребами суспільних перетворень в Україні, пошуку країною власної унікальності й засад національної самоідентифікації, визначення підвалин можливості стабільного економічного розвитку.
Україна – це держава, яка задекларувала своє входження в демократичний світовий простір, рішуче проголосивши докорінне реформування соціально-економічних відносин всередині країни. Сьогодні існує нагальна потреба у соціально-філософській рефлексії процесів, що відбуваються в царині економічного, соціального, політичного, духовного життя такої нової України. Отже, актуальність дослідження обумовлена динамікою розвитку суспільної свідомості українців.
Як відомо, найбільш серйозні проблеми національних держав частіше пов’язані не з політикою влади, чисельністю населення, розміром території чи ресурсами економіки, а з духовними, нематеріальними цінностями, що мають символічний характер. Такі символічні елементи є ціннісним ядром соціуму, сприяючи функціонуванню політичних, економічних, соціальних інституцій. Ним детермінуються "нормальні" для відповідного суспільства мисленеві реакції, підтримується етнічно забарвлена картина світу, конкретизуються почуття національної гідності, громадянської лояльності, патріотизму, нарешті, обумовлюється економічна поведінка членів соціуму. Проголошення Україною реформування суспільного життя може залишитися гучноголосою декларацією, якщо нація не буде самоусвідомленою та сучасною, що принципово неможливе без дослідження ґрунтовних ментальних основ економічного буття нації.
У широкій дискусії навколо питань економічної стабільності та підвищення рівня життя нації в сучасній Україні йдеться про необхідність та складність трансформації економічної сфери, а також про певні рівні свідомості, що змінюються. Будь-які реформи в країні залежать від розуміння їх суті й підтримки тими, для кого вони проводяться. Змінювання в економічній системі країни мають супроводжуватися змінами в світосприйнятті її громадян. Проте, експерти вказують на значну інертність суспільної свідомості українців, про свідому чи підсвідому індиферентність і консерватизм багатьох громадян, які так й не змогли позбавитися настанов радянських часів. Вивчення економічної ментальності повинно відповісти на запитання про причини подібної інертності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІЧНА МЕНТАЛЬНІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок