Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> обґрунтування параметрів пожежного насосА з криволінійно-профільованими роторами

обґрунтування параметрів пожежного насосА з криволінійно-профільованими роторами

Назва:
обґрунтування параметрів пожежного насосА з криволінійно-профільованими роторами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій
Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки
дворянин ігор васильович
УДК 614.846
обґрунтування параметрів пожежного насосА
з криволінійно-профільованими роторами
Спеціальність 21.06.02 – “Пожежна безпека”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
К и ї в – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському інституті пожежної безпеки Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Ковалишин Василь Васильович, проректор з науково-дослідної роботи Львівського інституту пожежної безпеки МНС України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Пашковський Петро Семенович, перший заступник директора по науковій роботі НДІ гірничорятувальної справи та пожежної безпеки “Респіратор” (м. Донецьк),
кандидат технічних наук, доцент Заїка Петро Іванович, завідувач кафедри організації пожежно-профілактичної роботи та дізнання Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси).
Провідна установа: Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості, м. Макіївка Донецької області.
Захист відбудеться “ 12 ” травня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК.26.720.01 в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська, 18.
З дисертацією можна ознайомитися в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська, 18
Автореферат розісланий 11 квітня 2005 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради к.т.н., с.н.с. С.І. Сопенко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Протягом лише 2004 року підрозділи пожежної охорони МНС України здійснили гасіння 53264 пожеж, під час яких врятовано життя 4102 особам, в т.ч. 496 дітям. Найбільш часто на гасіння пожеж виїжджали автоцистерни (понад 89% від загальної кількості виїздів), при цьому у 3369 випадках у якості джерел водопостачання застосовували природні водоймища. Серед вогнегасних речовин найчастіше використовувалась вода (91,4%), яку у 96,1% випадках подавали з пожежних стволів “Б”.
Ефективність ліквідації пожеж та проведення пожежно-рятувальних робіт значною мірою залежить від працездатності, продуктивності, швидкості розгортання технічних засобів пожежогасіння у тому числі і пожежно-технічного обладнання, одним з видів якого є пожежні насоси різних типів. Аналіз тактико-технічних можливостей, конструктивних рішень та параметрів пожежних насосів свідчить про обмеження їх коефіцієнта корисної дії (від 0,25 до 0,65), співвідношення продуктивності до їх маси знаходиться в межах від 18 до 32 (л/(хвкг)), найбільш поширений пожежний насос роторного типу непридатний до застосування води із забруднених водоймищ, а відцентрові насоси не є самовсмоктуючими.
Усунення цих та інших недоліків існуючих пожежних насосів неможливе без обґрунтування параметрів та реалізації нових конструктивних рішень, яким вбачається застосування комбінованого принципу дії насоса, що може поєднувати переваги конструкцій об’ємного та динамічного типу. Одним із шляхів підвищення ефективності пожежогасіння та проведення пожежно-рятувальних робіт є розроблення та впровадження пожежного насоса з криволінійно-профільованими роторами. Відомо, що насоси такого типу позитивно себе зарекомендували для перекачування газових середовищ, але через невивченість механічних та гідродинамічних процесів, що відбуваються при роботі з рідинами, а також відсутність методик розрахунків їх параметрів, у практиці пожежогасіння не застосовувались.
З урахуванням викладеного, проведення досліджень з обґрунтування параметрів та технічних рішень як підґрунтя для створення пожежних насосів з криволінійно-профільованими роторами, більш ефективних ніж існуючі, є актуальними і спрямовані на підвищення ефективності боротьби з пожежами та проведення пожежно-рятувальних робіт в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: обґрунтування параметрів пожежного насосА з криволінійно-профільованими роторами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок