Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТУНЕЛЬНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ТВЕРДИХ ТІЛАХ

ТУНЕЛЬНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ТВЕРДИХ ТІЛАХ

Назва:
ТУНЕЛЬНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ТВЕРДИХ ТІЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
«ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»
Борисенко Олександр Олексійович
УДК 539.213.22
ТУНЕЛЬНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ТВЕРДИХ ТІЛАХ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кор. НАН України Бакай Олександр Степанович, Інститут теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України, начальник відділу теорії конденсованих середовищ і ядерної матерії.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Адаменко Ігор Миколайович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри теоретичної ядерної фізики;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Фрейман Юрій Олександрович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу статистичних методів в математичній фізиці.
Захист відбудеться «9» липня 2008 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.02 у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України за адресою:
61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України за адресою:
61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий «4» червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. фіз.-мат. наук Кірдін А.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нещодавні експерименти, пов'язані з дослідженням можливості застосування деяких багатокомпонентних силікатних стекол у низькотемпературній термометрії в присутності магнітного поля, виявили систематичні розбіжності з результатами стандартної тунельної моделі для аморфних твердих тіл, які виражаються у відхиленні температурної залежності діелектричної проникності від розрахованих значень, а також її залежності від напруженості зовнішнього магнітного поля у субградусному температурному діапазоні. До теперішнього часу було здійснено декілька спроб узагальнення стандартної тунельної моделі шляхом врахування дипольної взаємодії між тунельними системами, а також запропонування механізмів взаємодії тунельних систем із магнітним полем. Однак, незважаючи на великі витрачені зусилля, послідовна теоретична модель, яка б пояснювала весь спектр наявних експериментальних даних, дотепер відсутня. Це обумовлює актуальність подальших досліджень з метою розширення стандартної тунельної моделі і пошуку нових фізичних систем для її застосування, чому і присвячено дану дисертацію.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. О. І. Ахієзера Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України відповідно до планів фундаментальних робіт НАН України: "Теорія фазових перетворень і кінетичних явищ у неупорядкованих конденсованих системах. Розвиток теорії ядерних реакцій при проміжних енергіях" (тема 52/07, № держреєстрації 08090UР009, 2003-2005 рр.); "Теорія аномальної релаксації і фазових перетворень у неупорядкованих середовищах. Дослідження взаємодії лептонів і гадронів з атомними ядрами в області проміжних енергій" (тема ІІІ-2-06 (ІТФ), № держреєстрації 080906UР0010, 2006 р.), в яких автор брав участь як виконавець.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження – розширення стандартної тунельної моделі для теоретичного пояснення деяких новітніх експериментальних даних, що стосуються низькотемпературних властивостей аморфних твердих тіл.
Для реалізації зазначеної мети в роботі вирішувалися наступні завдання:—
Побудувати теоретичну модель для опису кінетики процесу аморфізації під електронним опроміненням, що дає задовільне пояснення усім наявним експериментальним даним.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТУНЕЛЬНІ ЕФЕКТИ В АМОРФНИХ ТВЕРДИХ ТІЛАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок