Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДСОРБЦІІЯ ТА ІНГІБІРУЮЧА ДІЯ ПІРИДИНІВ НА ЗАЛІЗІ ТА СТАЛІ

АДСОРБЦІІЯ ТА ІНГІБІРУЮЧА ДІЯ ПІРИДИНІВ НА ЗАЛІЗІ ТА СТАЛІ

Назва:
АДСОРБЦІІЯ ТА ІНГІБІРУЮЧА ДІЯ ПІРИДИНІВ НА ЗАЛІЗІ ТА СТАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Український державний хіміко-технологічний університет
ІВАНОВА Марина Володимирівна
УДК 620.197.3
АДСОРБЦІІЯ ТА ІНГІБІРУЮЧА ДІЯ ПІРИДИНІВ НА ЗАЛІЗІ ТА СТАЛІ
Спеціальність 02.00.05. – електрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор,
Купрін Віталій Павлович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
професор кафедри фізичної хімії.
Офіційні опоненти:
д.х.н., проф. Кузнєцов Олександр Олександрович, Дніпродзержинський державний технічний університет, завідувач кафедри фізичної и аналітичної хімії;
к.х.н., доц. Коваленко Валерій Сергійович, Дніпропетровський державний університет, доцент кафедри фізичної і колоїдної хімії.
Провідна установа: Національний технічний університет Україні (КПІ), кафедра технології електрохімічних виробництв, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 8 грудня 2000р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8).
Автореферат розісланий 7 листопада
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Пініелле І.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке застосування заліза і його сплавів у якості основного конструкційного матеріалу обумовлює необхідність інгібірування металу в різноманітних середовищах. У роботах численних дослідників показано, що в якості інгібіторів корозії сталі можуть бути використані органічні нітрогенвміщуючі сполуки, захисна дія котрих безпосередньо пов'язана з адсорбцією органічних молекул на межі поділу метал-розчин електроліту. У той же час кількісний взаємозв'язок між адсорбцією й інгібіруючим ефектом установлено лише в окремих випадках, що призводить, як правило, до емпіричного підходу при виборі інгібіторів. Залишається невирішеним питання про вплив на адсорбцію і захисну дію особливостей електронної будови адсорбату й адсорбенту. Відсутні систематичні дані про адсорбцію піридинів на залізі і сталі як у кислих, так і в нейтральних середовищах.
Встановлення фізико-хімічних закономірностей адсорбції піридинів на залізі і сталі, особливостей їхнього впливу на корозію металу дозволяє не тільки визначити механізм процесу, але і створити передумови для цілеспрямованого, науково обгрунтованого добору ефективних інгібіторів, що є актуальним для значного числа галузей промислового комплексу України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до держбюджету НДР (Міносвіти України): "Дослідження закономірностей адсорбції органічних речовин, кінетики міжфазних процесів і методів нанесення металевих і неметалевих покрить", № 31940990 (1994-1996 р.), номер держреєстрації 0194U0355236; "Дослідження впливу селективної адсорбції ПАР на кінетику і механізм електродних процесів при електроосадженні нових металевих і оксидних матеріалів з прогнозованими корозійно-каталітичними властивостями", № 31971090 (1997-1999 р.), номер держреєстрації 0197U008769; "Розвиток теорії адсорбційних і електрохімічних явищ за участю поверхнево-активних речовин у багатофазних системах", № 3100190 (2000-2002 р.).
Мета і задачі дослідження. Встановлення закономірностей адсорбції та інгібіруючої дії піридинових похідних на залізі, сталі і створення на цій основі системного підходу до вибору поверхнево-активних речовин для захисту металу від корозії.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі наукові і технологічні задачі:
- встановити характер адсорбції нітрогенвміщуючих гетероциклів на поверхні заліза, його оксиду і сталі з водних та неводних розчинів з урахуванням індивідуальних фізико-хімічних властивостей адсорбентів і адсорбатів;
- визначити кількісні адсорбційні і інгнібіторні характеристики системи сталевий електрод-розчин органічних речовин у широкому діапазоні рН;
- встановити зв'язок інгібіторної спроможності піридинів з їхньою адсорбцією на міжфазній межі і на цій підставі розробити основні вимоги до ефективних інгібіторів корозії;
- обгрунтувати принципи створення композицій для металообробки, що мають високі захисні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: АДСОРБЦІІЯ ТА ІНГІБІРУЮЧА ДІЯ ПІРИДИНІВ НА ЗАЛІЗІ ТА СТАЛІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок