Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Громадсько-політична діяльність Костя Левицького (остання чверть ХІХ ст. – 1918 р.)

Громадсько-політична діяльність Костя Левицького (остання чверть ХІХ ст. – 1918 р.)

Назва:
Громадсько-політична діяльність Костя Левицького (остання чверть ХІХ ст. – 1918 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,18 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Василик Ірина Богданівна
УДК 94(477):(092:К.Левицький)“1875/1918”
Громадсько-політична діяльність Костя Левицького
(остання чверть ХІХ ст. – 1918 р.)
Спеціальність: 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: Полянський Олег Арсенович,
кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Львівського державного університету фізичної культури
Офіційні опоненти: Сухий Олексій Миколайович,
доктор історичних наук, професор кафедри новітньої історії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Аркуша Олена Георгіївна,
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться „5” березня 2007 року о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Автореферат розісланий „2” лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
доктор історичних наук Патер Іван Григорович
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Ім’я Костя Левицького широко відоме не лише у професійних колах істориків. Без згадки про нього неможливе будь-яке дослідження з політичної історії України кінця ХІХ – початку ХХ ст. Напередодні Першої світової війни К. Левицький був керівником найвпливовішої української політичної сили Галичини – Української націонал-демократичної партії, головою українських представництв у Галицькому сеймі та Державній Раді у Відні. Під час Першої світової війни К. Левицький очолював міжпартійні об’єднання (Головну Українську Раду, Загальну Українську Раду), що координували діяльність українських політичних сил, представляли й відстоювали інтереси галицьких українців перед зовнішнім світом. Після проголошення Західно-Української Народної Республіки К. Левицький очолив її перший уряд – Державний Секретаріат. Одночасне і тривале обіймання К. Левицьким найвищих становищ серед українського галицького політикуму свідчило про його незаперечний авторитет і статус політичного лідера серед доволі жорсткого конкурентного середовища української політичної еліти в Галичині на початку ХХ ст. Попри такі заслуги і безумовний інтерес істориків до постаті К. Левицького, його громадсько-політична діяльність ще не ставала об’єктом ґрунтовного наукового дослідження.
Кость Левицький був представником нового покоління української світської інтелігенції в Галичині, що, вийшовши переважно з родин греко-католицьких священиків, на зламі ХІХ–ХХ ст. взяло на себе керівництво в українському русі. Він діяв у непростих політичних умовах, коли західноукраїнському суспільству, що перебувало у правовому полі конституційної Австро-Угорської монархії, доводилося прискореними темпами долати відставання від сусідніх народів у різних сферах суспільного життя. У цей час відбувалася стрімка модернізація українського національного руху, утвердження національної свідомості серед широких верств населення, до політиків приходило розуміння того, що запорукою успішного розвитку народу є весь комплекс його здобутків в економічній, політичній і культурній сферах; з урахуванням нових суспільних реалій формувалися українсько-польські відносини. Вивчення громадсько-політичної біографії К. Левицького дасть матеріал для ширших узагальнень про формування української національно-політичної еліти, процеси національного відродження на етапі формування громадянської й національної свідомості широких верств населення та їх залучення до політичної діяльності; дозволить з’ясувати роль парламентської діяльності, партійної структуризації суспільства, інституціоналізації економічної та культурної сфери, утвердження ідей української державності і соборності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Громадсько-політична діяльність Костя Левицького (остання чверть ХІХ ст. – 1918 р.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок