Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ У ТОРГІВЛІ

ОПТИМІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ У ТОРГІВЛІ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ У ТОРГІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського
Вожжова Олена Феліксівна
УДК 658.14: 658.114.3
ОПТИМІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ
АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ У ТОРГІВЛІ
Спеціальність 08.07.05 Економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Протопопова Валентина Остапівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, доцент кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Крамаренко Галина Олександрівна,
Дніпропетровський університет економіки та права, завідувач кафедри фінансів та банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Чайковська Ольга Василівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, доцент кафедри фінансів
Провідна установа Полтавський університет споживчої кооперації Укоопспілки (м. Полтава)
Захист дисертації відбудеться 25 січня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 30.
Автореферат розісланий 24 грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Виноградова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі переходу економіки України до ринку істотній трансформації піддалися фінансові відносини підприємств торгівлі. Ліквідовані централізоване управління та розподіл фінансових ресурсів, спостерігається повне розмежування фінансів держави і господарюючих суб'єктів.
За нових умов торговельні підприємства зобов'язані повністю самостійно здійснювати фінансове забезпечення проектування, створення, становлення і подальший розвиток господарської діяльності. Фінансова напруга і дефіцит ресурсів потребують пошуку принципово нового підходу до вирішення цих проблем.
Питання наукового тлумачення сутності, призначення, формування, розподілу фінансових ресурсів підприємств розглядалися в наукових працях вітчизняних і закордонних учених: І.О.Бланка, М.В.Гридчиної, Г.О.Крамаренко, О.Г.Мендрула, Л.О.Омелянович, В.А.Опришко, В.М.Опаріна, К.В.Павлюка, А.М.Поддєрьогіна, А.А.Садєкова, Н.М.Ушакової, О.В.Чайковської та інші.
Разом з тим фундаментальні дослідження з проблем акціонування в торгівлі, формування їхніх фінансових ресурсів практично відсутні. Актуальність дослідження оптимізації фінансових ресурсів торговельних підприємств зумовлена нетрадиційним, стосовно класичного досвіду, виникненням акціонерних товариств у торгівлі України; особливістю механізму формування фінансових ресурсів акціонерних товариств, в якому головним є корпоративна форма господарювання; принципово новою ситуацією в управлінні фінансовими ресурсами підприємств, невідповідністю колишнього трактування сутності фінансових ресурсів підприємств їхньому новому призначенню та зміні фінансово-правового статусу торговельних підприємств.
Актуальність проблеми, недостатня наукова розробка і практична її значимість обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету та завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до комплексного плану науково-дослідних робіт і тематики Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського: держбюджетна тема Д 2001-3 “Підвищення ефективності управління торгівлею в регіоні”, особисто автором проведено аналіз процесу акціонування в галузі торгівлі Донецької області, розроблено рекомендації щодо вдосконалення акціонерної форми господарювання та прогнозування об’єму товарообороту в цьому регіоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ У ТОРГІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок