Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОРТОВІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ ТА ЯКОСТІ НАСІННЯ ПОМІДОРА

СОРТОВІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ ТА ЯКОСТІ НАСІННЯ ПОМІДОРА

Назва:
СОРТОВІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ ТА ЯКОСТІ НАСІННЯ ПОМІДОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИВОРАКША ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 635.64: 631.527
СОРТОВІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ
ТА ЯКОСТІ НАСІННЯ ПОМІДОРА
06.01.06 – овочівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор
Жук Ольга Яківна, Національний аграрний університет,
професор кафедри овочівництва
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Лихацький Віталій Іванович,
Уманський державний аграрний університет, завідувач кафедри овочівництва
кандидат сільськогосподарських наук Гнатюк Ганна Григорівна, Київський
відділ зонального овочівництва інституту овочівництва і баштанництва УААН,
старший науковий співробітник
Провідна установа - Вінницький державний аграрний університет, кафедра
плодівництва, овочівництва, технології зберігання та
переробки сільськогосподарської продукції,
Міністерство аграрної політики України, м. Вінниця
Захист відбудеться “17 жовтня 2003 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий “16вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення об’ємів отримання конкурентоспроможної овочевої продукції, зокрема помідора, тісно пов’язане з рівнем забезпечення господарств високоякісним насінням. Важливим аспектом зростання його виробництва є реалізація біологічного потенціалу рослини з урахуванням особливостей формування врожаю та якості насіння сортів з різною формою плоду. Встановлення характеру процесів його утворення залежно від форми та ступеня стиглості плодів, оптимальних строків їх післязбирального дозрівання, особливостей формування насіння залежно від розташування китиці на рослині та плодів у межах китиці є вирішальною основою отримання насіння високої якості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані відповідно до науково-технічної програми Національного аграрного університету. Науково-дослідна робота за темою дисертації “Сортові особливості формування врожаю та якості насіння помідора” є складовою частиною досліджень кафедри овочівництва НАУ з НТП “Нові технології виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції” (номер державної реєстрації 0102 U 006200).
Мета і завдання досліджень. Дослідити та обґрунтувати вплив сортових особливостей помідора з різною формою плоду на врожайність плодів і насіння, його вихід та якість на чорноземі опідзоленому слабо гумусованому середньо -потужному на лесі в північному правобережному Лісостепу України.
Для досягнення мети вирішувались наступні завдання: визначити вплив сортових особливостей помідора з різною формою плоду на врожайність плодів та насіння, вихід та якість останнього; встановити вихід та якість насіння залежно від ступеня стиглості плодів, строків післязбирального дозрівання зелених плодів, висоти закладання китиці і розміщення плодів у ній та економічну ефективність вирощування насіння помідора залежно від сорту.
Об’єкт досліджень - процеси формування насіння помідора залежно від сортових особливостей, ступеня стиглості плодів, строків післязбирального дозрівання зелених плодів, місця розташування китиці та плодів у її межах.
Предмет досліджень - сорти помідора: Флора та Атласний – із плескатоокруглою формою плодів, Лагідний та Аміко – із сливоподібною.
Методи досліджень – польові, лабораторні, статистичні.
Наукова новизна одержаних результатів. Встановлено закономірності формування врожайності плодів та насіння, виходу та якості останнього залежно від сортових особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СОРТОВІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ ТА ЯКОСТІ НАСІННЯ ПОМІДОРА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок