Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА ПАРТІЇ ТА РАДЯНСЬКОГО УРЯДУ У ВІДНОШЕННІ РЕЛІГІЙНИХ КУЛЬТІВ У 40–60-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалах Криму)

ПОЛІТИКА ПАРТІЇ ТА РАДЯНСЬКОГО УРЯДУ У ВІДНОШЕННІ РЕЛІГІЙНИХ КУЛЬТІВ У 40–60-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалах Криму)

Назва:
ПОЛІТИКА ПАРТІЇ ТА РАДЯНСЬКОГО УРЯДУ У ВІДНОШЕННІ РЕЛІГІЙНИХ КУЛЬТІВ У 40–60-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалах Криму)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,36 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАТУНІНА Олена Василівна
УДК 94(477.75) : 322 “1940/1960”
ПОЛІТИКА ПАРТІЇ ТА РАДЯНСЬКОГО УРЯДУ У ВІДНОШЕННІ
РЕЛІГІЙНИХ КУЛЬТІВ У 40–60-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
(на матеріалах Криму)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі культурології Таврійського національного уні-верситету
ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
СІГАЄВА Галина Вікторівна,
доцент кафедри культурології
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
ВОДОТИКА Сергій Григорович
професор кафедри державно-правових дисциплін
Херсонського юридичного інституту
Харківського національного університету
внутрішніх справ
 
кандидат історичних наук, доцент
ГРУШЕВА Тетяна Вікторівна,
доцент кафедри новітньої історії України
Запорізького національного університету
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться “11” травня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 при Запорізькому національному універси-теті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного універси-тету Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розіслано “11” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. За останні роки значно зросла кількість конфесій, діючих на теренах України. Нарівні з православними церквами активну роль у житті різних регіонів України починають відігравати різноманітні релігійні культи.
Найбільш суттєве зростання кількості неправославних культів відбува-ється у Криму. У 2005 році на півострові зареєстровано 62 конфесії, які у своєму складі налічують 1252 релігійні громади. Серед них до пра-вослав’я належать лише 6 церков, у складі яких діють 540 громад. Інші 712 церковних громад відносяться до різноманітних релігійних культів. Серед них найбільш динамічно зростаючою конфесією є іслам, в рамках якого функціонують 350 зареєстрованих громад. 362 церковні громади належать представникам ін-ших конфесій – Всеукраїнському об’єднанню євангельських християн-бапти-стів, євангельських християн, адвентистів сьомого дня, Свідків Єгови, іудаї-зму, пресвітеріанської, лютеранської, католицької, греко-католицької та ін-ших церков.
Поряд із зареєстрованими конфесіями на півострові діють 658 незареєст-рованих релігійних об’єднань. Найбільш проблемними з них є ісламські громади послідовників ваххабізму та релігійно-політичного об’єднання “Хізб-ут-Тахрір”, яких у Криму налічується понад 600 угруповань.
Сьогодні на півострові розпочався активний процес формування етно-конфесій-них відносин. На жаль, він проходить досить проблемно. Між деякими конфе-сіями існують не-порозуміння, які стають причиною міжконфесійної та міжетнічної напруженості. Корені цих непорозумінь мають своє історичне минуле. Після ліквідації наприкінці 30-х років усіх конфесій, що існували на території півострова, у період другої світової війни в окупованому Криму була відновлена діяльність багатьох культів. Однак у пе-ріод 40–60 років ХХ століття вони знову зазнали суттєвих утисків з боку держави. У цей час влада ініціювала об’єднання до єдиного центру кі-лькох релігійних культів – євангелістів, баптистів, християн віри євангельсь-кої-п’ятидесятників та менонітів, що в подальшому призвело не тільки до виникнення непорозумінь та розколів між цими конфесіями, але стало однією із причин протистояння деяких релігійних об’єднань з радянською владою. Тому вивчення історії релігійних культів та їх взаємовідносин з державою у 40–60 роки є не тільки актуальною, але й соціально значимою темою, яка дозволить відповісти на складні питання історичного минулого, а також буде сприяти вирішенню проблем формування етноконфе-сійних відносин у Криму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПОЛІТИКА ПАРТІЇ ТА РАДЯНСЬКОГО УРЯДУ У ВІДНОШЕННІ РЕЛІГІЙНИХ КУЛЬТІВ У 40–60-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ (на матеріалах Криму)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок