Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОХОРОНА ПРАВ АКЦІОНЕРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ

ОХОРОНА ПРАВ АКЦІОНЕРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ

Назва:
ОХОРОНА ПРАВ АКЦІОНЕРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
РЕГУРЕЦЬКА ОЛЕКСАНДРА ВАДИМІВНА
УДК 347.122+347.728.2
ОХОРОНА ПРАВ АКЦІОНЕРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
СЕМЧИК Віталій Іванович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти –
доктор юридичний наук, професор,
член-кореспондент АПрН України,
СПАСИБО-ФАТЄЄВА Інна Валентинівна,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого,
професор кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент
ШИМОН Світлана Іванівна,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри цивільного і трудового права.
Провідна установа –
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
кафедра цивільного права і процесу, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 22 червня 2005 р. о _14__ год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
Автореферат розісланий 20 травня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринок цінних паперів є важливим елементом ринкової системи перерозподілу капіталу. В умовах потреби залучення приватних фінансових ресурсів постає необхідність побудови оптимальної системи способів правової охорони, яка здатна викликати довіру інвесторів. Для досягнення повної та всебічної охорони прав акціонерів важливим є поєднання та взаємодія низки галузей права (цивільного, адміністративного, кримінального). При цьому, переважне значення для відтворення системи способів правової охорони має розробка категорій цивільного права та розвиток цивільного законодавства.
Актуальності розробці проблем охорони прав акціонерів надає набуття чинності новим Цивільним кодексом України, в якому по новому була викладена позиція законодавців щодо правового режиму цінних паперів, в тому числі і акцій. Дослідження проблем охорони прав акціонерів має особливе теоретичне значення, оскільки сприяє розвитку важливих категорій теорії цивільного права - правової охорони, правового захисту, способів охорони прав акціонерів.
Необхідність поглибленого вивчення окремих способів захисту прав акціонерів, таких як визнання права власності на акції, витребування акцій із чужого незаконного володіння, тощо, обумовлюється тим, що з розвитком комп’ютерних технологій поширеними є емісії акцій у бездокументарній формі. Деякі науковці дійшли до висновку про зобов’язальну сутність акцій та неможливість застосування речово-правових способів захисту прав їх власників. На погляд дисертанта, уживання комп’ютерних технологій не повинно впливати на правову природу акцій, і при її визначенні, відтворенні в законодавстві та вирішенні питання про застосування речово-правових способів захисту прав власників акцій, слід виходити з цивілістичних досліджень правової сутності акцій. Саме вищезазначений підхід надає можливість уніфікувати захист прав власників акцій, які випущені в документарній формі та акцій, які випущені в бездокументарній формі.
Акція є специфічним об’єктом права, а права акціонерів мають складний юридичний зміст. Аналіз Цивільного кодексу України, інших актів чинного законодавства, матеріалів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, судової практики, підтверджує думку про те, що недостатня теоретична розробка таких питань, як правовий режим акцій, застосування інституту права власності до акцій, випущених в документарній або бездокументарній формі, і відповідно, особливості захисту прав власників акцій за допомогою загальних способів захисту цивільних прав, призводить до непослідовного відтворення в законодавстві концепції правового режиму акцій, охорони прав акціонерів, та ускладнень в правозастосовчій практиці при реалізації чинного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОХОРОНА ПРАВ АКЦІОНЕРІВ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок