Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ, ГРУП ПІДВИЩЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ УВАГИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ, ГРУП ПІДВИЩЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ УВАГИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ, ГРУП ПІДВИЩЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ УВАГИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
ЮНГ Наталія Володимирівна
УДК: 152.26+371.04+152.3+001.8
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ, ГРУП ПІДВИЩЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ УВАГИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І. Мечнікова, кафедра загальної та соціальної психології, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук
Будіянський Микола Федорович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, професор кафедри
загальної та соціальної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Максименко Юрій Борисович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського,
декан художньо-графічного факультету;
кандидат психологічних наук, доцент
Колот Світлана Олександрівна,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри соціології та психології.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “___” червня 2006 р. о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65029 м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65029 м. Одеса,
вул. Старопортофранківська, 26.
 
Автореферат розісланий “___” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.
.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перед сучасною психологією сьогодні постає цілий ряд задач, пов'язаних з вивченням особливостей розвитку особистості в умовах економічних, політичних, соціальних змін в період входження України в культурне і економіко-правове поле Європи.
Ціннісні орієнтації – одна з центральних проблем більшості наук, що вивчають людину в різних іпостасях. Її значення обумовлене тим, що вчення про свідомість і самосвідомість складає методологічні засади рішення не тільки багатьох важливих теоретичних питань, але і практичних завдань у зв'язку з формуванням життєвої позиції. Ціннісні орієнтації виникають у людини в процесі соціальної взаємодії як неминучий і завжди унікальний продукт її психічного розвитку, як відносне стійке і на той же час психічне утворення, що піддається внутрішнім коливанням і змінам. Вони неминуче накладають відбиток на всі життєві прояви людини і набувають особливого значення на підлітковому етапі становлення особистості.
Вивченню психологічних особливостей ціннісних орієнтацій і рис особистості старших підлітків схильних до соціальної дезадаптації сприяли наукові здобутки низки вчених: про вікові аспекти особистісних змін (Л.І. Божович, М.І. Боришевський, І.С. Кон, С.В. Кривцова, І.Ю. Кулагіна, А.Є. Личко, Д.Б. Ельконін та ін.); про створення відповідних умов щодо позитивного розвитку особистості (С.О.Колот, Н.Ю. Максимова, Д.І Фелбдштейн та ін.) та її ціннісних орієнтацій (А.Г. Асмолов, Б.С. Братусь, Л.Ф. Бурлачук, А.В. Петровський, Ю.Б. Максименко, І.П. Маноха, А.Т. Москаленко, М. Рокіч, В.А. Роменець, В.В. Столін, В.О. Татенко, Т.М. Тітаренко, О.Б. Фанталова).
Разом з тим, деякі аспекти розвитку особистості в пубертатному періоді розкриті недостатньо, зокрема, питання, пов'язані з психологічною диференціацією усередині підліткового періоду, з різними аспектами соціалізації підлітка, формуванням його ідеалів, ціннісних орієнтацій в специфічних умовах особистісного розвитку, під якими ми розуміємо психологічну схильність до соціальної дезадаптації. Особливого значення набуває вивчення ціннісних орієнтацій підлітка в умовах безкризового переходу від старшого підліткового до раннього юнацького віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШИХ ПІДЛІТКІВ, ГРУП ПІДВИЩЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ УВАГИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок