Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ВИХІДНОГО ЗОБРАЖЕННЯ ТЕПЛОВІЗІЙНОЇ СИСТЕМИ НА ПІРОВІДИКОНІ

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ВИХІДНОГО ЗОБРАЖЕННЯ ТЕПЛОВІЗІЙНОЇ СИСТЕМИ НА ПІРОВІДИКОНІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ВИХІДНОГО ЗОБРАЖЕННЯ ТЕПЛОВІЗІЙНОЇ СИСТЕМИ НА ПІРОВІДИКОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Гордійко Наталія Олександрівна
УДК 621.384.3 : 621.391.837 : 681.3.01
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ВИХІДНОГО ЗОБРАЖЕННЯ
ТЕПЛОВІЗІЙНОЇ СИСТЕМИ НА ПІРОВІДИКОНІ
Спеціальність 05.11.07 – оптичні прилади і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної фізики Фізико-технічного інституту Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Воронов Сергій Олександрович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри прикладної фізики Фізико-технічного інституту.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Колобродов Валентин Георгійович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри оптичних та оптико-електронних приладів;
доктор технічних наук, професор Невлюдов Ігор Шакирович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри технології автоматизації виробництва радіоелектронних та електронно-обчислювальних засобів.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 16 березня 2004 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.18 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корп.1, ауд.293.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці НТУУ “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “ 13 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.002.18,
к.т.н. доцент Бурау Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під час проходження по тепловізійному тракту сигнал від досліджуваного об’єкту зазнає ослаблюючого та спотворюючого впливу його елементів. Тому результат на виході тепловізійної системи (ТС) – тепловізійне зображення (ТЗ) – своєю якістю найчастіше не задовольняє користувачів. Отже, основною метою розвитку ТС є їх оптимізація, направлена на поліпшення вихідного результату. В сучасних ТС основна увага приділяється поліпшенню відеосигналу аналоговими методами. Однак апаратна реалізація позбавлена гнучкості при адаптації до нових, удосконалених, алгоритмів обробки і, крім того, вона збільшує вартість системи. Водночас розвиток обчислювальної техніки в останні роки призвів до підвищення продуктивності комп’ютерів у сотні разів із одночасним зменшенням цін на них. Тому в роботі запропоновано застосовувати позбавлені недоліків, пов’язаних з апаратною реалізацією модуля обробки сигналу, цифрові методи обробки ТЗ. Реалізовані як комп’ютерні програми вони є гнучкими й простими в налагодженні та дозволяють отримати за наявності не самої сучасної (а отже – і недорогої) апаратури – зокрема тепловізору на піровідиконі – хороші результати.
Однією з проблем, пов’язаних із розв’язанням задачі оптимізації ТС, є проблема вибору міри її якості. Такою мірою може бути показник якості вихідного цифрового ТЗ. Звідси ж виходять задачі визначення самого поняття “якості” ТЗ, а також розробки методів її підвищення, які й розв’язувались у даній роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з планами наукових досліджень в рамках науково-дослідних робіт за державними програмами Міністерства освіти і науки України 01.03 – “Створення технічних та системних засобів моніторингу навколишнього природного середовища” (НДР “Розробка апаратних засобів моніторингу і зберігання інформації про стан навколишнього середовища в інфрачервоному діапазоні” (0197U013567)) та 04.03 – “Підвищення надійності та довговічності машин та конструкцій” (НДР “Розробка системи теплового неруйнуючого контролю та технічної діагностики машин і конструкцій” (0197U013566)), а також у відповідності з координаційним планом №20 – “Національна термографія – розробка апаратурної бази та методик її застосування” (наказ Міносвіти України №37 від 13.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ВИХІДНОГО ЗОБРАЖЕННЯ ТЕПЛОВІЗІЙНОЇ СИСТЕМИ НА ПІРОВІДИКОНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок