Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ЦВІТ ПАПОРОТІ” ЄВГЕНА СТАНКОВИЧА: ПРОБЛЕМА ЖАНРУ

“ЦВІТ ПАПОРОТІ” ЄВГЕНА СТАНКОВИЧА: ПРОБЛЕМА ЖАНРУ

Назва:
“ЦВІТ ПАПОРОТІ” ЄВГЕНА СТАНКОВИЧА: ПРОБЛЕМА ЖАНРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,97 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
СТАНКОВИЧ-СПОЛЬСЬКА Рада
УДК – 782.1 (477) + 781.7 (477)
“ЦВІТ ПАПОРОТІ” ЄВГЕНА СТАНКОВИЧА:
ПРОБЛЕМА ЖАНРУ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ –2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: Гнатів Тамара Франківна,
кандидат мистецтвознавства, професор
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського, кафедра історії
зарубіжної музики (Київ)
Офіційні опоненти: Зінькевич Олена Сергіївна,
доктор мистецтвознавства, професор
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського, кафедра історії
музики етносів України та музичної
критики (Київ)
Невінчана Тамара Сергіївна,
кандидат мистецтвознавства, секретар
правління Національної спілки
композиторів України (Київ)
Провідна установа: Львівська державна музична академія
ім. М.В.Лисенка, кафедра історії
музики (Львів)
Захист відбудеться “ 25 ” грудня 2005 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ – 1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ–1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розіслано “ 23 ” листопада 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Національно-історична специфіка розвитку української композиторської культури, як відомо, полягає в надзвичайно тісному взаємозв’язку академічних жанрово-стильових процесів з фольклорним музичним середовищем. Особливого, а часом і вирішального значення цей взаємозв’язок набуває в музично-театральній площині, в сфері оперно-балетної композиторської практики. В ХХ столітті, на фоні відчутного естетичного та стилістичного підйому, суто національний еволюційний процес художнього синтезування фольклорно-академічної традиції в українській музиці збагачується могутніми стильовими імпульсами загальноєвропейського походження і поєднується з принципами сучасного неофольклорного мислення. Серед творів, які наявно демонструють результативну дію такого поєднання – фольк-опера Є.Станковича “Цвіт папороті”.
Цей яскравий, новаторський, унікальний в жанровому розумінні музично-театральний витвір розділив драматичну долю опери М.Лисенка “Тарас Бульба” і ІІІ симфонії Б.Лятошинського, що довго і неймовірно важко затверджувалися на оперній та концертній сценах. Їхній шлях до аудиторії ускладнювався не тільки внутрішніми обставинами біографічно-творчого характеру, але і важливими чинниками соціально-історичного походження, а остаточно закріплений у виконавській практиці музичний текст, з огляду на ці причини і чинники, формувався роками і навіть десятиріччями. В фольк-опері Є.Станковича так само знайшли своє глибинне й емоційно достовірне музично-сценічне відбиття тодішні суспільні уявлення про Україну та її місце в світі, про вирішальні психологічні риси національного характеру, про вміст героїчного історичного минулого в сучасному “образі України”. Вкрай важливо зазначити, що всі три названі твори, попри їхні часові, жанрові та стилістичні відмінності, грунтуються на спільному художньому принципі – широкому застосуванні пісенно-фольклорного тематизму, який підлягає глибинному авторському тлумаченню засобами найновішої (кожен раз відповідно до своєї епохи) академічної музичної лексики.
В той же час “Цвіт папороті” Є.Станковича суттєво відрізняється від попередніх творів своєю вкрай розлогою і складною ідейною концепцією, вельми неоднозначною жанровою природою, універсальністю залучених композитором і автором лібрето музичних та позамузичних, архаїчних та сучасних, обрядових та історичних, літературно-професійних та фольклорних джерел.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: “ЦВІТ ПАПОРОТІ” ЄВГЕНА СТАНКОВИЧА: ПРОБЛЕМА ЖАНРУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок