Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “НЕФІЗИЧНИЙ ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ”

ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “НЕФІЗИЧНИЙ ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ”

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “НЕФІЗИЧНИЙ ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,33 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РУДЕНКО НАТАЛЯ АНАТОЛІВНА
УДК 81-116.3: 81'37-161.1
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “НЕФІЗИЧНИЙ ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ”
спеціальність 10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Рудяков Олександр Миколайович,
Таврійський національний університет
імені В. І. Вернадського, завідувач
кафедри російського та загального мовознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зірка Віра Василівна,
Дніпропетровське відділення Центру наукових досліджень та викладання іноземних мов Національної Академії наук України, завідувач;
кандидат філологічних наук, доцент
Сидельніков Валентин Павлович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри російської мови.
Захист відбудеться „21” лютого 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 72, корпус 1, факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства, ауд. № 1306.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано „19” січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М. С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Характеризуючи основні напрямки лінгвістики, сучасні мовознавці, як правило, особливо виокремлюють функціоналізм. Функціональний напрямок у сучасному науковому пізнанні відіграє значну роль. Функціональність стала розумітися не стільки як характеристика лінгвістичного напрямку, скільки як суттєва характеристика мовної системи, саме тому лінгвістика початку XX століття прийняла функціоналізм як один з основних принципів наукового уявлення про мову. Серед вчених, які поділяють таку точку зору, можна назвати О.М. Рудякова, В. Г. Гака, О. В. Лещака, О. О. Селіванову, В. М. Манакіна, В. Б. Касевича, Ю. В. Дорофєєва, Ф. С. Бацевича та ін.
У сучасному мовознавстві розроблені теоретичні основи функціональної фонетики (фонології) (роботи Р. І. Аванесова, О. О. Реформатського, М. В. Панова), функціональної лексикології (чи семантики) (дослідження Ф. С. Бацевича, Т. А. Космеди, О. М. Рудякова), функціональної граматики (праці О. В. Бондарко, В. С. Храковського, І. Б. Долініної, О. В. Падучевої), функціонального (комунікативного) синтаксису (роботи Г. О. Золотової, М. В. Всеволодової, І. Р. Вихованця, Н. А. Слюсаревої, В. Є. Шевякової, Н. Ю. Шведової).
Зміна уявлень про номінативну підсистему природної мови обумовлює актуальність пропонованого дослідження. Функціональний опис номінативної підсистеми російської мови є вельми актуальним, оскільки відкриває неозорі перспективи для сучасної лексикографії, “стає каналом лінгвістичної науки, русистики, що дає безпосередній вихід на кожного члена суспільства. І щодо цього лексикографія відповідає за всю лінгвістику, вона виступає обличчям науки” [Караулов, 6].
Сучасна лінгвістика вже не може обмежуватися описом тотожностей, подібностей і розходжень означальних й означуваних безлічі знаків, тому що такі дослідження не зможуть допомогти в побудові адекватної моделі словника російської мови. Функціональний підхід до вивчення змістовної сторони номінативної системи словника сприяє виявленню внутрішніх закономірностей, яким підпорядковується вибір і адекватне вживання слова (словосполучення) у конкретному комунікативному акті, а також визначенню зв'язку “між процесами створення нових слів і їхньою комунікативно_прагматичною спрямованістю” [Заботкіна, 3].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ ОПИС ЛЕКСИЧНОЇ ГРУПИ “НЕФІЗИЧНИЙ ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок