Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СФЕРИ ТУРИЗМУ НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СФЕРИ ТУРИЗМУ НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СФЕРИ ТУРИЗМУ НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ДАВИДЕНКО ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
УДК 332.025.12 : 35.071.55 + 338.48
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СФЕРИ ТУРИЗМУ
НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Коніщева Наталія Йосипівна, Донецький інститут туристичного бізнесу Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Стеченко Дмитро Миколайович, Київський національний університет культури і мистецтва (м. Київ), професор кафедри менеджменту і готельного бізнесу;
кандидат наук з державного управління, доцент Халецька Аліна Анатоліївна, Донецький державний університет (м. Донецьк), доцент кафедри загального та адміністративного менеджменту.
Провідна установа: Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кафедра економічної теорії та фінансів.
Захист дисертації відбудеться: “21” лютого 2006 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр. Б. Хмельницького, 108.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий “13” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У концепції державної регіональної політики України визначено, що важливим напрямом прискорення соціально-економічного розвитку країни є підвищення ефективності функціонування господарського комплексу кожної адміністративно-територіальної одиниці на основі раціонального використання її природно-ресурсного, екологічного, виробничого та іншого потенціалу. Більшість регіонів України, володіючи значним потенціалом туристсько- рекреаційних ресурсів, мають суттєві передумови для забезпечення свого соціально-економічного розвитку за рахунок активізації сфери туристичного бізнесу. В Законі України від 18.11.2003 р. № 1282–IV “Про внесення змін до Закону України “Про туризм” відзначено, що туризм є одним з пріоритетних напрямів розвитку економіки та культури, джерелом поповнення державного та місцевих бюджетів.
Згідно даних Державної туристичної адміністрації України, за 2000–2003 рр. кількість обслугованих туристів зросла з 2,01 до 2,86 млн. чол. (на %), а кількість екскурсантів – з 1,64 до 2,69 млн. чол. (на 64,0%). При цьому обсяг наданих туристичних послуг збільшився з 804 млн. грн. до 2,1 млрд. грн., а обсяг платежів до бюджету від розвитку туристичної сфери – з 112 до 169,06 млн. грн. В 2004 р., незважаючи на зниження кількості обслугованих туристів, рівень туристичних послуг у розрахунку на 1 туриста збільшився у порівнянні з 2000 р. з 0,3 до 1,13 грн. Тобто спостерігається тенденція покращення використання туристсько-рекреаційних ресурсів.
У той же час розвиток сфери туризму в регіонах України гальмується недосконалістю нормативно–правової бази, а також методичної, організаційної, юридичної та інформаційної підтримки суб’єктів підприємництва в сфері туризму та курортів; недостатньою ефективністю механізмів державного регулювання та управління туристичними підприємствами у сфері туризму і курортів; незначними обсягами інвестицій, які вкладаються у розвиток матеріально–технічної бази туризму; недосконалістю туристичної інфраструктури; неефективністю використання рекреаційних ресурсів. Це обумовлено тим, що не дивлячись на значну теоретико-методологічну базу досліджень проблем використання туристсько-рекреаційних ресурсів вітчизняними і зарубіжними вченими, питання державного регулювання сфери туризму досліджено недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СФЕРИ ТУРИЗМУ НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок