Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРІОТИПОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ CREPIS L

КАРІОТИПОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ CREPIS L

Назва:
КАРІОТИПОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ CREPIS L
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
ГОСТЄВА Олена Вікторівна
575.224 577.21
КАРІОТИПОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ CREPIS L
03.00.15 — генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ–2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділенні агроекобіотехнології Інституту агроекології та біотехнології УААН, м. Київ
Науковий керівник: доктор с-г наук, проф.,академік НАН України та УААН Созінов Олексій Олексійович
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор ШЕВЦОВ Ігор Анатолійович, Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, завідувач відділу генетичних основ гетерозису
Кандидат біологічних наук КОВАЛЕНКО Таміла Анатоліївна, Український науковий гігієнічний центр АМН України, мол.н.сп. лабораторії генетики раннього розвитку.
Провідна установа:
Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться “_5_” жовтня 2000 р. 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ 143, вул. Акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ 143, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий “4” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат біологічних наук ________________ ТАРАСЕНКО Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Геном вищих організмів являє собою складну систему ієрархічно взаємопоєднаних рівнів організації, тому його повний опис можливий лише на основі інтеграції даних молекулярно-генетичних і цитогенетичних методів досліджень. Інтенсивний розвиток за останні роки напрямків у молекулярній біології призвів до накопичення чималого матеріалу про особливості організації геномів на рівні ДНК. Ці дані, об’єднані з адекватними описами структур наднуклеотидного– хромосомного рівня, дозволяють ефективно вирішувати ряд фундаментальних завдань загальної генетики, зокрема картування генів, маркування кількісних ознак для різних груп організмів, тощо (Глазко, 1997; Dear, 1997). У зв’язку з цим до цитогенетичних методів тепер ставлять більш жорсткі вимоги, насамперед це стосується підвищення точності та надійності в ідентифікації індивідуальних хромосом.
Розробка сучасних ДНК-технологій для широкого кола завдань та об’єктів потребує додаткового розвитку традиційних методів каріотипового аналізу, особливо в галузі ідентифікації окремих хромосом для порівняльного вивчення рослинних об’єктів через відсутність у них G- та R-бендингу індивідуальних хромосом, типового для ссавців. Тому пошук, розробка та застосування нових методів досліджень з підвищеною спроможністю до аналізу окремих хромосом рослин мають особливу актуальність. Напевне, найперспективнішим напрямком є розвиток методів кількісної візуальної цитометрії зображень (Martineze-Nistale, 1996; Fukui, 1996; 1998). У поданій роботі виконувались опрацювання та оцінка ефективності застосування денситометричного аналізу цілих хромосом та їхніх різноконденсованих ділянок, з метою вивчення видової диференціації рослин. За модельний об’єкт взято рід Crepis L. (Babcock, 1942; 1947; 1949), який має унікальну і значну каріотипічну різноманітність (Навашин, 1985).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з тематичним планом науково-дослідних робіт Інституту біотехнології та агроекології УААН у межах фундаментальних досліджень Української Аграрної Академії з Проблеми 4 “Теоретично обгрунтувати і застосувати на практиці засоби та методи генетики і біотехнології для цілей спрямованого формування генетичної компоненти сталих агросистем”, номер державної реєстрації 0196V012973.
Мета і задачі дослідження. Метою досліджень було вивчення особливостей Фельген-Гімза забарвлених хромосом (різноманіття кількості, величини, сегментування) у каріотипах видів роду Crepis у зв’язку з їхньою видовою диференціацією, екогеографічним та історичним походженням.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: КАРІОТИПОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДУ CREPIS L

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок