Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ / сторінка 11

Назва:
ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Так вінок сонетів П.Косенка “Звершилось” слід кваліфікувати як політико-публіцистичну поему-ораторію, яка присвячена розвалу СРСР та незалежності України. Вінок відзначається віршовою віртуозністю, багатими римами, інколи, крім римування в кінці рядка, римується кінець рядка з початком наступного. Ритм вінка ередіанський – шестистопний ямб, архітектоніка 4+4+3+3. Отже, маємо канонічну форму вінка сонетів – одного з кращих серед вінків української діаспори.
Кінець століття приніс Україні незалежність і світове визнання її як суверенної держави, яка має свою історію, культурну спадщину та мистецтво. Літературні доробки у різних жанрах цього періоду тяжіють до західноєвропейського рівня, зокрема в художньо-естетичній орієнтації. Це стосується і вінків сонетів цього періоду.
У “Висновках” сформульовані результати дослідження, проведеного на основі проаналізованих текстів українських вінків сонетів.
На підставі проведеного порівняльно-історичного аналізу (з принципами системного підходу) текстів вінків сонетів, створених в українській поезії протягом ХХ століття, розроблено наступну класифікацію творів цієї форми за строфічно-структурними модифікаціями, жанровими різновидами, мотивами, тематикою і проблематикою. Проаналізовані в роботі тексти українських вінків сонетів виявили, що в процесі еволюції цей жанровий різновид оформився в таких основних структурно-композиційних типах:
1.
Ліричні, ліро-епічні поеми, оди, інвективи, ораторії, легенди, казки.
2.
Специфічно формально організовані цикли.
Обидва ці типи виступають у таких строфічно-структурних модифікаціях:
1.
Канонічні вінки:
-
канонічні за всіма параметрами;
-
ускладнені акровіршем у магістралі;
-
канонічні вінки, де магістрал розташовано на початку вінка;
-
з незначними порушеннями (схема римування, бідні рими, або тільки окситонні чи парокситонні, інша архітектоніка);
-
з порушенням розміру (сонетино) - чотиристопним ямбом написані 6 вінків сонетів; тристопним анапестом – 1 вінок; п’ятистопним анапестом – 5 вінків; чотиристопним амфібрахієм – 1 вінок; п’ятистопним амфібрахієм – 1 вінок.
2.
Спрощена форма вінка сонетів, в якій сонети не сплітаються між собою, але перші рядки 14-и сонетів складають магістрал.
3.
Неканонічні вінки:
-
сонети не сплітаються між собою, перші рядки сонетів не складають магістрал, вони об’єднані лише спільним мотивом, змістом, ідеєю;
-
сонети сплітаються, але їх перші рядки не складають магістрал;
-
сонети сплітаються не останніми рядками, а іншим способом: 2-м рядком від кінця (2-м рядком другого терцета); 3-м рядком від кінця (1-м рядком другого терцета); 4-м рядком від кінця (3-м рядком першого терцета).
4.
Недописані вінки:
-
сонетів менше ніж 15, але вони замикаються при сплітанні між собою, тобто останній рядок останнього сонета повторює перший рядок 1-го сонета;
-
сонетів менше ніж 15, сонети сплітаються між собою, але не замикаються, тобто останній рядок останнього сонета не повторює перший рядок 1-го сонета.
Вивчення і узагальнення матеріалів праць відомих вітчизняних і зарубіжних теоретиків дало підстави для спростування в українському віршознавстві твердження про словенського поета Франце Прешерна як першовідкривача цієї жанрової форми (1833), бо вона, як доведено у працях італійського поета і літературознавця Дж.М.Крещімбені, з’явилася в Італії в ХVІ – ХVІІ ст. На основі проведеного дослідження, враховуючи матеріали про походження вінка сонетів, пропонується внести корективи до відповідних навчальних посібників (“Вступ до літературознавства”, словники літературознавчих термінів тощо) стосовно часу і місця виникнення форми вінка сонетів у світовій літературі.
В роботі узагальнено теоретико-методологічний матеріал, застосовано його в літературознавчому аналізі значної кількості поетичних текстів вінків сонетів, що дало можливість зробити висновок стосовно нової оцінки вінка сонетів в українській поезії, зокрема кваліфікувати його не як відхилення від сонетної форми і не як побічну форму сонета, а як окремі жанрові різновиди, в яких різною мірою поєднуються ознаки поеми і циклу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок