Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ / сторінка 8

Назва:
ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Помітними здобутками позначена філософська лірика 70-х років, пейзажна та інтимна лірика, а також поезія, в якій поєднувалась публіцистика і елементи медитативної лірики.
Чільне місце посідають вінки сонетів, присвячені подіям і враженням від недавно минулої війни. А.Славута відтворив героїчні події часів Вітчизняної війни в Криму у вінку сонетів “Аджимушкай” (1973). У збірці Д.Черевичного “Хліб на столі” був опублікований вінок сонетів “Обеліски” (1979). Того ж 1979 року оприлюднив свій вінок сонетів про подвиг народу у війні з фашизмом Ю.Петренко – “Невідомий солдат”. Кость Дрок створив “Вінок слави”(1976). І.Нижник написав два вінки сонетів –“Василь Коцко” і “Листи з вогню” (1979).
Друге місце за кількістю після теми війни у 70-і роки належить творам про дружбу народів. Ця тема ще у довоєнний час всіляко підтримувалась і заохочувалась партійними та державними органами, на противагу творам про любов до України, її культури, які часто кваліфікувались не інакше, як прояви буржуазного націоналізму. З’явились вінки сонетів “Освідчення червоному сузір’ю” (1972) В.Коржа, “П’ятнадцятивітне гроно” (1974) В.Бичка, “Збруч” (1979) Л.Крупи, “Республік золоте сузір’я” (1982) М.Казидуба.
У цьому десятилітті з’явилось кілька пейзажних вінків сонетів. Часто в зображення картин природи включались людські постаті, змальовувались трудові будні села і міста. Такими, наприклад, є вінок сонетів “Світання” (1973) П.Линовицького, “Сонети про рідне село” (1973) І.Петровція, “Вінок сонетів про рідний край” (1976) А.Гризуна. Показовими у цьому відношенні є “Запорізький вінок” (1976) та “Київські сонети” (1976) К.Дрока.
Серед величезної кількості сонетів у світовій поезії з часів Петрарки і Данте до сьогодні мотиви кохання, інтимних почуттів любові до близьких і рідних в більшості з них є переважаючими. Фактично темою кохання розпочалась історія українських вінків сонетів (М.Жук, А.Казка). Увійшла вона однією з головних і в українські вінки сонетів 70-х – 90-х років. Три вінки сонетів створив в кінці 70-х – на початку 80-х років поет Г.Усач – “Вінок сонетів батькові”, “Вінок сонетів матері”, “Вінок сонетів коханій”, давши трилогії об’єднуючий заголовок “Світи й святи мій шлях, любов незгасна”. “Вінок сонетів про матір” оприлюднив у збірці поезій “Знак літа” (1981) Дмитро Шупта.
Кілька вінків сонетів присвячено мистецтву слова і ролі митця. Серед них “Сонце на чолі” В.Вільного (про роль Франкового слова в історії української поезії) та “Сковорода” І.Калинця (філософські роздуми про значення мови і слова).
Чільне місце в історії українських вінків сонетів належить поетесі Тамарі Коломієць. Нею створені 4 вінки сонетів з дотриманням канону і разом з тим цілком оригінальних, позначених індивідуальним стилем авторки.
У зв’язку зі сторіччям з дня народження В.І.Леніна у 70-і роки зросла кількість творів різних видів мистецтва на ленінську тематику. З’явились у цей час в українській поезії і вінки сонетів – “Червоне мовчання” Б.Демківа, “Ми клянемося леніноіменно” В.Бичка. Останній вінок вирізняє те, що в магістралі читається акровірш: “Мій вінок Леніну”.
Рідкісним явищем була поява сатиричного “Вінка на могили лукаволицих – хапуг, себелюбців та інших ницих”, написаного відомим поетом-сатириком і гумористом, перекладачем Дмитром Білоусом.
Усього в 70-ті рр. було опубліковано 40 вінків, які відзначилися розмаїттям жанрових різновидів: цикли, ліричні поеми, ліро-епічні, поеми-оди, поеми-реквієми, медитації, спогади, ораторії, автобіографічні поеми, філософські роздуми та ін. Порівняно з попередніми десятиліттями (і поки що з наступними), саме в 70-х роках вінки сонетів вирізняються і широкою тематикою та багатством ідей. Тут, поряд з класичною темою сонетів – кохання, своє місце знайшли й історичні події, зокрема події минулої війни та давноминулі події Паризької комуни; історичні постаті, міжнародне братерство, щирий патріотизм.
Деякі з проаналізованих вінків дійсно становлять вагомий внесок в українську літературу, це, насамперед, вінки сонетів Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок