Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

Назва:
ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І.МЕЧНИКРВА
ЯКУБОВСЬКА Марія Георгіївна
УДК 821.161.2-193.3(091)
ВІНОК СОНЕТІВ
В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ
ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
ПАЩЕНКО Микола Васильович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
доцент кафедри теорії та методики викладання літератури
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, доцент
БУНЧУК Борис Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Ю.Федьковича, професор кафедри
української літератури
кандидат філологічних наук,
КОЛІСНИЧЕНКО Анатолій Іларіонович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
доцент кафедри новітньої літератури та журналістики
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет, кафедра української
літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 26 вересня 2002 р. о 13 год. 30 хв. На засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24
Автореферат розіслано 22 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
lЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. У вітчизняному та зарубіжному літературознавстві нараховується чимало наукових праць, присвячених жанру сонета, який чи не для кожного поета протягом більше ніж семисот літ є випробуванням на майстерність, поетичну зрілість, а для читача зразком високої поезії. Це і найбільш живучий і поширений жанр світової канонічної поезії. Хоча протягом всієї своєї історії становлення і розвитку він зазнав чималих змін у формі та змісті.
Найсуттєвіші з них були пов’язані з поєднанням сонетів у цикли, а потім і в складніші утворення за формою і змістом, це так звані “корони” або “вінки сонетів”. Згодом певні ознаки вінків сонетів набули канонічності, і цей жанровий різновид теж став ціннісною формою у більшості літератур світу. З часу започаткування форми вінків сонетів у зарубіжному літературознавстві з’явилась поки що незначна кількість праць, присвячених історії виникнення цієї композиційної форми. Однак серед дослідників щодо часу виникнення цього жанрового різновиду існує декілька точок зору: одні вважають, що форма вінка сонетів відома з ХІІІ ст., інші відносять цю форму за першими її зразками до ХV ст., ще інші – до ХVІІ і навіть ХІХ ст.
В українській поезії на сьогоднішній день нараховується більше 150 вінків сонетів, але суперечливість свідчень та недостатньо вивчений фактичний матеріал з історії та генезису вінків сонетів вимагають продовження наукових досліджень в цьому напрямку. Адже у вітчизняному літературознавстві немає жодної науково-теоретичної, а відтак і узагальнюючої праці про цю досить помітну і вагому в художньому і естетичному відношенні жанрову форму в українській поезії. Звідси і актуальність даного дисертаційного дослідження. У першу чергу вона обумовлена потребою дати вичерпний історико-літературний аналіз цієї поетичної форми та теоретично обґрунтувати стан поетики всього масиву вінків сонетів в українській поезії ХХ ст. При цьому ставиться також завдання дослідити генезис цієї форми: від власне сонета до вінків сонетів як жанрових різновидів з виявленням їх структурно-архітектонічних модифікацій, зумовлених тематикою (мотиви, образи, сюжет), стильовим спрямуванням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалось як складова частина комплексної наукової проблеми “Інтеграція і модифікація в родах і жанрових різновидах літератури ХХ століття” (номер державної реєстрації 0186013058), над якою протягом тривалого часу працює кафедра теорії та методики викладання літератури Одеського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВІНОК СОНЕТІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПОЕЗІЇ ГЕНЕЗИС ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок