Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУСУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУСУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУСУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ПЕРЕПЕЛИЦЯ МАРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 347.73
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
СТАТУСУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
І ЗБОРІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі фінансового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, доцент Кучерявенко Микола Петрович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри фінансового права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Пацурківський Петро Станіславович, Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича, завідувач кафедри конституційного й адміністративного права;
кандидат юридичних наук Воротина Наталія Вікторівна, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, старший науковий співробітник відділу проблем державного управління та адміністративного права.
Провідна установа – кафедра конституційного й адміністративного права Київського Національного університету ім. Тараса Шевченко, м. Київ.
Захист відбудеться 07.02.2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розіслано 26.12.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.П. Битяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з проблем сучасного соціально-економічного розвитку України є дефіцит фінансових ресурсів для реалізації завдань, що стоять перед державою, і випливаючий звідси дисбаланс доходів і витрат бюджетів усіх рівнів. Ці труднощі в Україні підсилюються тим, що сучасний етап розвитку нашої держави характеризується складним процесом формування ринкової моделі господарювання. Розумілим у цій ситуації є зміна ролі держави, за рахунок як зменшення державного сектора, так і реорганізації її відносин з іншими суб'єктами господарювання, громадянами. За цих умов особливо важливою стає така перебудова інститутів правового регулювання, яка призвела б до реформування, а іноді й виникнення раціональних податкових механізмів і адекватному їхньому правовому регулюванню.
Акценти у сфері вдосконалення правового регулювання оподаткування пов'язані з уточненням, деталізацією основної категорії податкового права – податкового обов'язку. Показово, що подібне положення виділено на конституційному рівні і закріплено статтею 67 Конституції України. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - №30. Саме це є однією з основних передумов даного дисертаційного дослідження. Тільки позначивши зміст податкового обов'язку, ми зможемо деталізувати специфіку його правового регулювання стосовно залежних осіб, тих, кому адресовані імперативні розпорядження держави по виконанню конституційного обов'язку, пов'язаного з першочерговою й безумовною сплатою податків та зборів, установлених законом – платників податків.
На наш погляд, така увага дослідженню правового статусу платника податків є об'єктивною. Адже в системі суб'єктів податкових правовідносин вони є фактично єдиними, за рахунок засобів яких формуються централізовані грошові фонди держави і без яких неможливо не просто виконання державних функцій, а й існування держави взагалі. Якраз сплата податків і зборів платниками формує основи існування держави, органів місцевого самоврядування і, зрештою, самих же громадян, тоді як державою формуються збалансовані механізми реалізації своїх функцій і забезпечення необхідними суспільними благами всіх громадян за рахунок засобів, що надійшли від сплати податків і зборів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУСУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок