Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕНОСНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТІЙНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕНОСНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТІЙНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕНОСНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТІЙНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
На правах рукопису
Кітура Оксана Євгенівна
УДК: 616.12-008.46-053:615.225.1
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕНОСНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ
У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТІЙНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ
14.01.11- Кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії, МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Жарінов Олег Йосипович, кафедра кардіо-логії і функціональної діагностики Київської медичної академії післядипломної ос-віти імені П. Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Щуліпенко Ігор Михайлович, кафедра про-педевтики внутрішніх хвороб № 1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Єна Лариса Михай-лівна, Інститут геронтології АМН України, завідувач відділу клінічної та епідемі-ологічної кардіології.
Провідна установа:
Інститут кардіології імені акад. М. Д. Стражеска АМН України, відділ серце-вої недостатності.
Захист відбудеться "17" березня 2005 року о 1330 годині на засідан-ні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.08 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: 01601, м. Київ-1, бульвар Шевченка, 17.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного ме-дичного університету імені О.О. Богомольця (01057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий "15 " лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент О.М. Барна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Хронічна серцева недостатність (ХСН) – тяжкий клінічний синдром, який характеризується значною частотою госпіталізацій і високою смертністю. За даними Фремінгемського дослідження [Kannel W.B., 1996], частота встановлення діагнозу ХСН становить в середньому 2,5 – 2,7 % на кожні 1000 звернень хворих до лікаря на рік, а кількість пацієнтів з ХСН – до 2 відсотків всіх госпіталізованих. Встановлено, що захворюваність на ХСН залежить від віку і зростає від одного у віці 50 – 59 років до десяти відсотків у віці 80 – 89 років [Kannel W.B., 2000].
Прогноз виживання хворих з ХСН віком 65 – 74 років значно гірший, ніж у хворих до 65 років [Schocken D.D. et al., 1992]. У США до 92 % всіх випадків смерті від ХСН, припадає на осіб віком понад 65 років [Massie B.M., Shah N.B., 1997]. Отже, ХСН є важливою кардіологічною проблемою хворих похилого і старечого віку.
Найпоширенішою концепцією патогенезу ХСН у 90-х роках ХХ століття стала нейрогуморальна теорія, яка базується на уявленнях про надмірну активацію при ХСН ренін-ангіотензин-альдостеронової та симпатоадреналової систем [Packer M., 1992; Levine T.B., Fransis J.S., Goldmith S., 1992]. Відповідно, сучасні стандарти лікування ХСН передбачають обов’язкове використання інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту і -адреноблокаторів (-АБ) як найбільш ефективних, добре вивчених і взаємодоповнюючих засобів нейрогуморальної модуляції.
У кількох великих рандомізованих дослідженнях, здійснених у другій половині 90-х років (MERIT-HF, 1999; CIBIS II, 1998; COPERNICUS, 2000), доведена здатність селективних -АБ бісопрололу, метопрололу і карведилолу попереджати виникнення декомпенсації кровообігу, поліпшувати функціональний стан лівого шлуночка (ЛШ) та перспективи виживання хворих з ХСН ішемічної та неішемічної етіології. Але, за недостатньої кількості порівняльних досліджень ефективності означених препаратів, неможливо зробити доскональних висновків щодо клінічної ефективності кожного. У дослідженні СОМЕТ [Poole-Wilson P., 2003] встановлено, що застосування карведилолу дозволило на 17 % поліпшити прогноз виживання хворих з ХСН порівняно з метопрололу тартратом. Але ці дані недостатні для оптимального вибору певного -АБ для лікування ХСН і вимагають обережної оцінки, оскільки метопролол застосовувався в дозі, майже удвічі меншій від оптимальної.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕНОСНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ БЕТА-АДРЕНОБЛОКАТОРІВ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТІЙНОЮ СЕРЦЕВОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок