Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО КОЛЕКТИВУ

СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО КОЛЕКТИВУ / сторінка 2

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО КОЛЕКТИВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,25 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Чільне місце тут посідає стратометрична (теорія опосередкування діяльністю) концепція А.В.Петровського, суть якої полягає в інтерпретації всіх міжособистісних, внутрішньогрупових і внутрішньоколективних процесів, взаємодій і взаємовідносин на грунті їх залежності від мети, цінностей та змісту групової діяльності.
В реалізації задумів дослідження ми опиралися на ідеї про смисли людської життєдіяльності, які знайшли своє втілення в роботах таких відомих мислителів, як М.Вебер, М.Шелер, Г.-Г. Гадамер. Тут варто згадати і вітчизняних авторів. Так, український філософ В.Г.Нестеренко узагальнив підходи до розкриття сутності смислу як «способу, яким людині дано світ».
Підходи до визначення колективу як складної соціальної системи обрані, виходячи з наукових поглядів та ідей Л.Берталанфі, В. Андрущенка, І.Бичка, М.Михальченка, І.Надольного, Г.Горак, І.Бойченка, В.Розумного, Г.Заїченка, І.Кального та ін.
Специфіку військового колективу як своєрідної соціальної системи досліджували військові учені М.Бережний, М.Варій, М.Феденко, В.Ковальов, В.Кузьменко, М.Табунов та ін.
Щодо соціальних процесів, які відбуваються у війсь-ковому колективі, важливе значення мають роботи М.Боро-діна, М. Дяченка, Л.Єгорова, Ю.Кірміна, І.Барукова та ін.
Однак проблема військового колективу як високорозвиненої та складноструктурованої соціальної системи в аспекті її підтримання і регулювання залишається недостатньо вивченою. Так, не визначено, що саме перетворює соціальну групу (особовий склад військового підрозділу) в соціально зрілу, згуртовану, організовану спільноту (військовий колектив). Недостатньо розкрита проблема соціальних станів військового колективу та механізм їх виявлення. Все це актуалізує соціально-філософське дослідження військового колективу.
Об'єкт дослідження. Військовий підрозділ (роти та дорівнюючи їм підрозділи) як специфічна динамічна соціальна система.
Предмет дослідження. Процес розвитку особового складу військового підрозділу й перетворення його в колектив – високорозвинену специфічну соціальну систему, а також соціальні механізми впливу на нього з метою досягнення й підтримування стабільності.
Мета і завдання дослідження. Дослідити військовий колектив як специфічну соціальну систему, розкрити соціально-філософські засади його формування, виявити вплив на його стан соціальних процесів, проаналізувати механізми забезпечення соціальної стабільності.
1.
Обгрунтувати модель військового колективу як високорозвиненої соціальної системи.
2.
Виявити закономірності соціального розвитку щодо перетворення особового складу військового підрозділу (специфічної соціальної спільноти) в колектив.
3.
Розкрити зміст та сутність соціальних процесів, що протікають у військовому колективі.
4.
З’ясувати зміст і сутність соціальних станів військового колективу.
5.
Визначити сукупність факторів, які впливають на зміну соціального стану.
6.
З’ясувати форми і методи військової соціальної роботи й механізм перебудови свідомості військовослужбовців для досягнення та підтримування військового колективу в соціально стабільному стані.
Методологія і методика дослідження. У дисертаційному дослідженні застосовано системно-структурний функціональний і соціокультурний підходи до аналізу предмета дослідження. Методологічну основу дослідження становлять основні категорії, принципи, положення соціальної філософії про матеріальні, економічні, суспільно-політичні та духовні процеси в суспільстві. Зокрема, методологічне значення має концепція соціальної дії М.Вебера, згідно з якою основою соціальності є наявність смислової співвідносності дій членів певної спільності.
Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше на дисертаційному рівні дається спроба розв’язати проблему перетворення конкретної соціальної групи (військовий підрозділ) у змістовно-визначену цілісність військового колективу:
-
встановлено, що визначальними системоутворюючими елементами, на грунті яких здійснюється перетворення особового складу військового підрозділу в нову соціальну якість – колектив, є сукупність найвищих соціальних смислів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО КОЛЕКТИВУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок