Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ В УКРАЇНІ

ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ В УКРАЇНІ

Назва:
ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,76 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кондратенко Тетяна Єгорівна
УДК 634.11:631.526.3
ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ
ПРОМИСЛОВОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ В УКРАЇНІ
06.01.07 - плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі садівництва
Національного аграрного університету
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор Марковський Василь Станіславович, головний науковий співробітник селекційно-технологічного відділу, Інститут садівництва Української академії аграрних наук
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії ім. Л.П. Симиренка, доктор сільськогосподарських наук, професор Смиков Володимир Карпович, Нікітський ботанічний сад, головний науковий співробітник відділу плодових та субтропічних культур доктор сільськогосподарських наук, професор Балабак Анатолій Федорович, Уманська державна аграрна академія, завідуючий кафедрою екології, декоративного садівництва і лісівництва лауреат премії ім. Л.П. Симиренка, доктор сільськогосподарських наук Сєнін Віктор Іванович Інститут зрошуваного садівництва УААН, завідуючий відділом агротехніки
Провідна установа: Кримський державний аграрний університет Міністерства Аграрної Політики України, кафедра плодоовочівництва, м. Сімферополь
Захист дисертації відбудеться 19.02. 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ–41, вул. Героїв оборони, 15, корпус № 3, аудиторія № 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ–41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус № 10.
Автореферат розісланий 17.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Яблуня в Україні незмінно лідирує серед плодових і ягідних культур по займаній площі насаджень, валовому збору плодів і обсягу продукції, що реалізується на ринках у свіжому вигляді. Це обумовлено унікальною адаптивною спроможністю культури, розмаїттям її господарсько цінних ознак, традиціями населення, дієтичними та лікувально-профілактичними якостями плодів.
У процесі селекції створено величезне розмаїття сортів за продуктивністю, ставленням до біо- та абіотичних факторів навколишнього середовища, товарними і смаковими якостями плодів, їх біохімічним складом і лежкоспроможністю. Обґрунтоване залучення їх до закладання певного типу садів і цілеспрямоване використання продукції забезпечує високу прибутковість вирощування.
До 1998 року за валовим виробництвом яблук Україна посідала п'яте місце серед європейських країн, а в розрахунку на душу населення вирощувалося по 25-32 кг плодів. Однак в останні роки врожайність і валовий збір плодів яблуні різко скоротилися, на душу населення їх виробляється тільки 7,5-16,5 кг.
Досвід світової практики садівництва показує, що проблема зростання виробництва яблук і задоволення попиту на них може бути вирішена шляхом впровадження нових технологій і популярних сортів, які гарантують фінансовий успіх.
Зараз в Україні відповідно до Державної програми відродження галузі планується збільшити площі інтенсивних садів за рахунок сортів, котрі забезпечують вирощування конкурентноспроможної продукції. Виконанню цієї умови передує всебічне вивчення великої кількості вітчизняних і закордонних, принципово нових сортів інтенсивного типу, створених в останні 50 років, і виділення таких, що в максимальному ступені володіють комплексом господарсько цінних ознак і забезпечують високу економічну ефективність вирощування при розміщенні в найбільш сприятливих грунтово-кліматичних зонах.
Сьогодні, коли світова селекція яблуні досягла значних успіхів внаслідок виведення сортів з високим біологічним потенціалом за всіма господарсько цінними ознаками, можливе закладання нових садів саме такими сортами. Вони забезпечують безперервне, протягом року, постачання покупця в достатній кількості яблуками високих споживчих якостей і будь-якого цільового призначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО СОРТИМЕНТУ ЯБЛУНІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок