Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНІТОРИНГ ВОД У СИСТЕМІ ЇХ ОХОРОНИ ВІД ЗАБРУДНЕННЯ ( в умовах техногенного впливу підприємств нафтопереробної промисловості)

МОНІТОРИНГ ВОД У СИСТЕМІ ЇХ ОХОРОНИ ВІД ЗАБРУДНЕННЯ ( в умовах техногенного впливу підприємств нафтопереробної промисловості)

Назва:
МОНІТОРИНГ ВОД У СИСТЕМІ ЇХ ОХОРОНИ ВІД ЗАБРУДНЕННЯ ( в умовах техногенного впливу підприємств нафтопереробної промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Демьохін Геннадій Анатолійович
УДК 911+504.062
МОНІТОРИНГ ВОД У СИСТЕМІ ЇХ ОХОРОНИ ВІД ЗАБРУДНЕННЯ
( в умовах техногенного впливу підприємств
нафтопереробної промисловості)
11.00.11 - конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Харків, 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем (УкрНДІЕП) Міністерства екології та природних ресурсів України, м. Харків.
Науковий керівник: кандидат геолого-мінералогічних наук, с.н.с. Бабаєв
Михайло Вікторович, завідувач лабораторією
Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем.
 
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор Мольчак Ярослав Олександрович, Луцький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою екології та БЖД,
 
кандидат географічних наук, Степанян Світлана Володимирівна, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України, в.о. завідувача кафедрою географії.
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра гідрології і гідрохімії.
Захист відбудеться 04.12.2001 р . о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.04 при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою : 61077, Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія II-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 1 ” 11. 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.г.н. Жемеров О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна володіє відносно обмеженими запасами поверхневих водних ресурсів, тому велике значення у водогосподарському балансі мають підземні води, які задовольняють суттєву долю питних потреб нашої держави. Із 186 великих міст 50 повністю і 85 переважно постачаються за рахунок підземних вод. Крім того, сільським господарством та дрібними споживачами використовується близько 80 тисяч свердловин. У зв’язку з прогресуючим забрудненням поверхневих вод роль підземних у водопостачанні буде зростати. Це зумовлено, перш за все, високою якістю прісних підземних вод та більш надійною їх захищеністю від забруднення. Однак при інтенсивному антропогенному навантаженні на природне середовище поряд з поверхневими до забруднення схильні і підземні води. Особливістю їх є досить тривалий час накопичення забруднюючих речовин (десятки і навіть сотні років) і ще більший термін відновлення їх якостей після припинення впливу.
Проблема забруднення водних ресурсів, в тому числі підземних вод, розглядалась багатьма дослідниками (Ф.М. Бочевір, А.Ю. Орадовська, Л.М. Горев, В.І. Пелешенко, В.К. Хільчевський, М.В. Бабаєв з країн СНД та фахівці з інших країн: Я. Врба, Я. Швома (Чехія), Ж. Фрід, І. Кастані (Франція), Г. Мейер, О. Коуен, Б. Франке (США), Г. Енгелен (Нідерланди) та іншими. Їх наукові праці присвячені, в основному, питанням розробки методології і прогнозу забруднення природних вод, обгрунтування їх міграційних характеристик; взаємодії в системі “вода – гірська порода”; аналізу існуючих, вдосконаленню та розробці нових водоохоронних заходів.
Що стосується питань моніторингу, то ця проблема не набула в зазначених роботах достатнього розвитку.
Існуючі багаточисельні приклади свідчать про те, що запобігання та боротьба з забрудненнями, які вже потрапили до водоносного горизонту, - це складна задача, котра потребує вагомих витрат, та заходів, що часто важко реалізувати. У випадку, коли осередок забруднення має значну площу, а товща водоносних горизонтів велика, забруднення підземних вод ліквідувати взагалі не вдається, і ця ділянка водоносного шару практично втрачається.
Аналіз та узагальнення інформації щодо динаміки якості підземних вод в Україні свідчать, що їх забруднення носить локальний характер, але виявляється практично повсюди в зонах інтенсивної господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОНІТОРИНГ ВОД У СИСТЕМІ ЇХ ОХОРОНИ ВІД ЗАБРУДНЕННЯ ( в умовах техногенного впливу підприємств нафтопереробної промисловості)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок