Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ В ГАЛУЗІ ПРИКЛАДНОЇ (КОМП’ЮТЕРНОЇ) ЛІНГВІСТИКИ (логіко-лінгвістичний аналіз)

УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ В ГАЛУЗІ ПРИКЛАДНОЇ (КОМП’ЮТЕРНОЇ) ЛІНГВІСТИКИ (логіко-лінгвістичний аналіз)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ В ГАЛУЗІ ПРИКЛАДНОЇ (КОМП’ЮТЕРНОЇ) ЛІНГВІСТИКИ (логіко-лінгвістичний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДЕРБА Світлана Миколаївна
УДК 811.161.2:81’322.5
УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ В ГАЛУЗІ ПРИКЛАДНОЇ (КОМП’ЮТЕРНОЇ) ЛІНГВІСТИКИ
(логіко-лінгвістичний аналіз)
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Алексієнко Людмила Антонівна
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри сучасної української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Струганець Любов Василівна
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри методики викладання української
мови і культури мовлення;
кандидат філологічних наук
Романюк Юлія Віталіївна
Інститут мовознавства
ім. Олександра Потебні НАН України,
науковий співробітник
відділу структурно-математичної лінгвістики
Захист відбудеться “__”_________ 200 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, к. 63).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12).
Автореферат розіслано “__”_________ 200 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Л. П. Гнатюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Українська термінологія з прикладної (комп’ютерної) лінгвістики функціонує у спеціальних текстах, присвячених автоматизованим системам на базі природних мов, і є метамовою фахової комунікації у цій відносно новій предметній галузі.
Термінологія лінгвістики, зокрема прикладної, починаючи з 70 років ХХ століття, стала предметом семантичного й логічного аналізу в працях багатьох вітчизняних і зарубіжних дослідників, що сприяло вдосконаленню методичної та інформаційно-технологічної бази сучасної термінографії (О. Ахманова, Ю. Караулов, С. Шелов, Н. Леонтьєва, С. Нікітіна, Л. Пшенична, Е. Скороходько, А. Черний, Ю. Шрейдер, Т. Кияк, Б. Харріс, Е. Сайнз, Р. Ласковські, Дж. Спарк, М. Кей та ін.).
Українська термінологія комп’ютерної лінгвістики досі не була предметом дослідження й лексикографування, незважаючи на те, що українська прикладна лінгвістика успішно розвивається і представлена значною кількістю теоретичних праць, а також автоматизованих систем, створених у науково-дослідних і навчальних закладах України (В. Перебийніс, Л. Орлова, Н. Дарчук, Т. Грязнухіна, Н. Клименко, Є. Карпіловська, В. Широков, М. Пещак, І. Савченко, В. Крицько, Т. Пуздирєва, Н. Сніжко, А. Середницька, Т. Кияк, Е. Скороходько, Л. Пшенична, Л. Алексієнко, Н. Бардіна, В. Волошин та ін.). Комп’ютерна лінгвістика сформувалася в тісній взаємодії із загальною і структурною лінгвістикою, інформатикою і кібернетикою, що позначилося на якісних характеристиках її метамови та взаємодії з міжгалузевими термінами національного й інтернаціонального фонду. Основні завдання цього дослідження були пов’язані зі створенням реєстру термінів комп’ютерної лінгвістики, їх мовним нормуванням з узгодженням їхніх дефініцій, а також з тезаурусним моделюванням термінології досліджуваної галузі згідно із запитами теорії і практики систем автоматичного перероблення інформації, вираженої текстами. Укладений нами спеціалізований “Словник з української термінології прикладної (комп’ютерної) лінгвістики” належить до ідеографічних, у якому терміни займають своє, чітко визначене місце в загальній логіко-поняттєвій структурі цієї галузі і характеризуються адресами тих семантичних полів (статей, гнізд), в які вони входять.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ТЕРМІНОЛОГІЯ В ГАЛУЗІ ПРИКЛАДНОЇ (КОМП’ЮТЕРНОЇ) ЛІНГВІСТИКИ (логіко-лінгвістичний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок