Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЗНАЧЕННЯ СУПЕРНИЦТВА ЗАСОБАМИ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЗНАЧЕННЯ СУПЕРНИЦТВА ЗАСОБАМИ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЗНАЧЕННЯ СУПЕРНИЦТВА ЗАСОБАМИ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,02 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САВЧУК Інна Іванівна
УДК 811.111’37 + 811.111’42
ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЗНАЧЕННЯ СУПЕРНИЦТВА
ЗАСОБАМИ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Житомирського державного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та
практики перекладу з англійської мови, професор
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
Закарпатський державний університет,
проректор з навчальної роботи та міжнародних зв’язків
кандидат філологічних наук, доцент
Гнаповська Людмила Вадимівна,
Українська академія банківської справи
Національного Банку України (м. Суми),
кафедра іноземних мов, доцент
Захист відбудеться 27 вересня 2007 року об 11 годині на засіданні дисертаційної спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий „____” серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к.філол.н., доцент Н.В.Пирлік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферовану дисертацію присвячено виявленню лінгвокогнітивних і комунікативних особливостей позначення суперництва засобами сучасної англійської мови. Дослідження виконано у межах когнітивно-дискурсивної парадигми з позицій комунікативно-когнітивного підходу (О.Б.Йокояма, О.С.Кубрякова, О.І.Морозова, С.І.Потапенко, І.В.Привалова, І.С.Шевченко), основними завданнями якого є вирішення проблем взаємозв’язку ментальних і комунікативно-прагматичних процесів у мові та мовленні (В.І.Заботкіна, Я.Нойтс, Г.Г.Почепцов, О.О.Селіванова), виявлення шляхів вербалізації людиною результатів пізнання навколишньої дійсності (С.С.Дикарєва, А.Е.Левицький, М.М.Полюжин). За такого напряму дослідження особливої ваги набувають питання когнітивного моделювання семантики мовних одиниць (М.М.Болдирєв, С.А.Жаботинська, В.В.Колесов, Дж.Лакофф, З.Д.Попова, Й.А.Стернін, Дж.Р.Тейлор), структурування вербалізованих концептів (О.Л.Бєссонова, М.Джонсон, В.І.Карасик, М.О.Красавський, Р.Ленекер, В.М.Манакін, А.М.Приходько).
Засоби сучасної англійської мови на позначення суперництва та його складників відбивають відповідний концепт, у якому вміщені знання про суперництво як фрагмент навколишнього середовища. Позначений мовними засобами відрізок дійсності є референтною ситуацією (В.Г.Гак). Отже, вербалізований концепт суперництво містить інформацію про відповідну референтну ситуацію.
Зростає кількість лінгвістичних розвідок, присвячених моделюванню референтної ситуації. Так, на основі англійських антропонімів, які є згорнутими національно-культурними текстами, вивчалась референтна ситуація “наречення дитини ім’ям” (Л.В.Гнаповська); на базі лексикографічних джерел структуровано прототипову ігрову ситуацію (І.В.Недайнова); на матеріалі англомовних творів різних функціональних стилів досліджувались особливості вербалізації текстових ситуацій як відбитку референтних: “соціальний захист” (О.В.Багумян), “злочин-відповідальність” (Л.В.Барба), “хвороба-лікування” (С.В.Вострова). Під час аналізу втілення референтної ситуації у художніх творах та її моделювання увага дослідників зосереджувалась на смисловій структурі художнього тексту, який у відтворенні дійсності формує систему логіко-семантичних зв’язків і композиційних елементів (О.М.Кагановська); об’єктивних і суб’єктивних чинниках авторського відтворення світу (І.В.Смущинська); на семантико-когнітивних особливостях відображення референтних ситуацій, зокрема таких, як зміна матримоніального стану (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЗНАЧЕННЯ СУПЕРНИЦТВА ЗАСОБАМИ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок