Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ГАРМОНІК У НЕЛІНІЙНОМУ ПЕРІОДИЧНОМУ МАГНІТОАКТИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ВЗАЄМОДІЯ ГАРМОНІК У НЕЛІНІЙНОМУ ПЕРІОДИЧНОМУ МАГНІТОАКТИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ГАРМОНІК У НЕЛІНІЙНОМУ ПЕРІОДИЧНОМУ МАГНІТОАКТИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,38 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ІМ. О.Я. УСИКОВА
Шрамкова Оксана Вадимівна
УДК 539.21
ВЗАЄМОДІЯ ГАРМОНІК У НЕЛІНІЙНОМУ ПЕРІОДИЧНОМУ МАГНІТОАКТИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
01.04.03-радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
Національної академії наук України, м. Харків
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Булгаков Олексій Олександрович. Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України, провідний науковий співробітник відділу радіофізики твердого тіла, м. Харків.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Казанський Вадим Борисович. Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, професор кафедри теоретичної радіофізики;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Абдулкадиров Валерій Абдуразакович. Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України, старший науковий співробітник відділу теорії дифракції і дифракційної електроніки, м. Харків
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2001 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12, конференцзала).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12.
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д64.157.01 ,
доктор фізико-математичних наук Кириченко О. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Періодичні середовища багато років викликають постійний інтерес дослідників. Такі структури являють собою новий тип штучно створюваних матеріалів, що мають недосяжні в природних напівпровідниках фізичні характеристики, тому що їх властивості залежать як від фізичних параметрів матеріалів, з яких вони утворені, так і від геометричних розмірів шарів і періоду структури. Специфічні властивості періодичних структур обумовлені наявністю трансляційної симетрії. Матеріали з періодичною симетрією (надгратки, періодичні структури) застосовуються у різних галузях науки і техніки.
Інтерес до дослідження хвильових властивостей періодичних середовищ обумовлений наступними причинами. По-перше, процеси, що протікають у періодичних структурах з напівпровідниковими шарами, можуть використовуватись для генерації, підсилення і перетворення електромагнітних і звукових хвиль у широкому діапазоні частот - від радіо до оптичного, і навіть до рентгенівського діапазонів. По-друге, у середовищах, що досліджуються, виявлено ряд ефектів, що становлять загальнофізичний інтерес (наприклад, специфічний характер протікання нелінійних процесів). Нарешті, по-третє, періодичне середовище являє собою зручний об'єкт для моделювання явищ зонної теорії твердого тіла, тому що має місце безпосередня аналогія між характеристиками хвильових процесів у періодично неоднорідних речовинах та властивостями хвильової функції електрона, що знаходиться у періодичному потенціалі.
Періодичні структури широко використовуються в сучасній техніці міліметрового і субміліметрового діапазонів довжин хвиль, антенній техніці, оптиці та оптоелектроніці, у рентгенівській техніці. Перспективним напрямком для застосування штучних періодичних середовищ є фотоніка - галузь оптики, що використовує трансляційну симетрію для створення певної конфігурації зон пропускання і непропускання фотонів з метою підвищення ефективності роботи напівпровідникових лазерів. Оскільки спектральні властивості періодичних напівпровідникових матеріалів залежать від зовнішнього магнітного поля, можливості їх практичного застосування розширюються. Відзначимо, що ці властивості напівпровідникових надграток можуть бути використані для оптичного зв'язку практично у всіх функціональних вузлах: світлодіодних передавачах, інтегральних структурах для передачі сигналу, модуляторах і гетеродинах приймача.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ГАРМОНІК У НЕЛІНІЙНОМУ ПЕРІОДИЧНОМУ МАГНІТОАКТИВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок