Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ТЕРМОЛІЗІ Й ЕРОЗІЇ КОНДЕНСОВАНОЇ ФАЗИ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ

ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ТЕРМОЛІЗІ Й ЕРОЗІЇ КОНДЕНСОВАНОЇ ФАЗИ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ТЕРМОЛІЗІ Й ЕРОЗІЇ КОНДЕНСОВАНОЇ ФАЗИ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І.Мечникова
СТРЕЛКОВА ГАЛИНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 536.42
ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ТЕРМОЛІЗІ Й ЕРОЗІЇ КОНДЕНСОВАНОЇ ФАЗИ
У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 01.04.17 - Хімічна фізика, фізика горіння і вибуху
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-технічному центрі вугільних енерготехнологій НАН України та Мінпаливенерго України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Ганєфельд Роланд Вільгельмович,
Науково-технічний центр вугільних енерготехнологій
НАН України та Мінпаливенерго України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Шевчук Володимир Гаврилович,
Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, професор кафедри загальної
та хімічної фізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Контуш Сергій Михайлович,
Одеська державна академія холоду, завідувач кафедри фізики.
Провідна установа
Інститут фізики НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 18 ” жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д41.051.01 в Одеському державному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: Україна, 65026, Одеса, вул.Пастера, 27 (Велика фізична аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова (Україна, 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24)
Адреса для відзивів: Україна, 65026, вул. Дворянська, 2, Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, Вченому секретареві Пойченко О.Г.
Автореферат розісланий 18 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.ф.-м.н., доцент ______________ О.П.ФедчукЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан проблеми. Процеси, пов'язані з хімічними і фазовими перетвореннями конденсованої компоненти у високотемпературних гетерогенних системах (ВГС) з інтенсивним теплопідводом, реалізуються в різних енергетичних і технологічних ус-тановках. Підвищенню ефективності та збільшенню ресурсу конструкційних матері-алів у таких енерготехнологічних системах можуть сприяти розробка нових методів синтезу функціональної електрокераміки зі стабілізованого діоксиду цирконію ку-бічної модифікації (ZrO2-[СКМ]) та дослідження краплинно-парової ерозії металевих анодів у сильнострумових дугових розрядах з метою оптимізації режимів їх роботи. При цьому, тепломасообмін в методах синтезу електрокераміки із ZrO2-[СКМ] є обовўязковою умовою одержання кінцевого продукту, а в дугових розрядах - призводить до ерозії та руйнування електродних матеріалів. Оптимізація таких процесів потребує подальшого теоретичного й експериментального вивчення впливу умов тепломасообміну на інтенсивність фазових і хімічних перетворень у ВГС при синтезу і ерозії конденсованої компоненти.
Актуальність теми. Цирконій є для України стратегічною сировиною, тому створення ефективних енергоконверсійних систем, що використовують у якості електродів або електролітів кераміку на основі ZrO2, має велике практичне значення. Зокрема, для паливних елементів, що відносяться до одного з чотирьох напрямків нетрадиційної енергетики, які офіційно розвиваються в Україні. Розробка методів синтезу ZrO2-електрокераміки із заданими фізико-хімічними властивостями актуаль-на як з погляду підвищення функціональних характеристик енергоустановок, так і з метою збільшення ресурсу конструкційних матеріалів. У цьому аспекті становить інтерес розробка фізико-хімічних основ одержання електрокераміки з ZrO2-[СКМ] із градієнтними властивостями при об'єднанні в однім циклі стадії синтезу порошкового матеріалу із заданими характеристиками шляхом термолізу водяних розчинів солей (ТВРС) і стадії утворення функціональних градієнтних матеріалів (ФГМ) шляхом твердофазового спікання термолізних частинок. В умовах тривалої стаціонарної роботи великих енергоустановок можливе відновлення зруйнованих поверхонь без їхньої зупинки під час робочого процесу, що обусловлює перспективність апробації та застосування методу для відновлення поверхні еродованих ZrO2-електродів, які працюють в умовах агресивного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ПРИ ТЕРМОЛІЗІ Й ЕРОЗІЇ КОНДЕНСОВАНОЇ ФАЗИ У ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок