Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ / сторінка 10

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Основними елементами національної правової системи Республіки Бєларусь є галузі права і галузі законодавства, їх інститути і норми.
Підкреслюється, що Республіка Бєларусь прагне побудувати правову державу, але в той же час її правовий розвиток в деяких відносинах не узгоджується із пануючими в Східній Європі й багатьох інших країнах ліберально-демократичними тенденціями. На сьогодні, населення країни традиційно підтримує такі цінності та підходи, як сильна держава, її активна роль у регулюванні економічних процесів, пріоритет суспільних інтересів над індивідуальними тощо.
Наголошується на тому, що розвиток правової системи Республіки Бєларусь відбувається шляхом гармонізації та уніфікації правових систем Російської Федерації та Республіки Бєларусь. Всі ці процеси пов’язані зі створенням та розвитком Союзної держави Російської Федерації та Республіки Бєларусь.
У підрозділі .2. „Законодавство країн СНД та розвиток правової системи Республіки Бєларусь” досліджується розвиток правової системи Республіки Бєларусь та держави в цілому в рамках інтеграційних і глобалізаційних світових процесів, зокрема вплив законодавства країн СНД на її розвиток.
Для такої невеликої країни, як Республіка Бєларусь, зовнішня політика – по-справжньому ключовий елемент, що забезпечує її виживання та розвиток. Тому відправним пунктом для визначення базового постулату зовнішньополітичної доктрини Бєларусі виступає оцінка тих основних геополітичних тенденцій, що так або інакше впливають на Республіку.
Звернена увага на те, що з усіх колишніх союзних республік правова система Республіки Бєларусь найбільш близька до російської, що пояснюється прагненням білоруського керівництва до максимальної реінтеграції з Росією аж до створення єдиної Союзної держави.
У зв’язку з чим автор приділяє увагу питанню взаємовідносин Республіки Бєларусь з державами – учасницями СНД та Союзної держави.
Досліджені проблеми, які існують в СНД та гальмують її розвиток. Серед яких: невизначеність самих учасників щодо значущості Співдружності у розвитку їх держав; різне розуміння цілей і задач створеного об’єднання; доцільності самої інтеграції пострадянських держав; основних принципів і темпів її реалізації в різних сферах діяльності; гальмування економічних, політичних, правових процесів на шляху зближення та взаємної співпраці держав – учасниць СНД; непоінформованість населення усіх держав – учасниць стосовно СНД; правова неосвіченість (наприклад, збірник міжнародних договорів практично недоступний) тощо.
Однак, автор звертає особливу увагу на те, що Співдружність Незалежних Держав не слід розглядати тільки як потенційно нестабільний регіон, де зосереджені великі запаси нафти і газу, інших видів мінеральної сировини і біоресурсів, що є необхідними для промислово розвинених країн. Безумовно, економічно держави Співдружності не можуть стати в один ряд з розвиненими країнами світу. Проте макроекономічні показники, що характеризують рівень добробуту і доходи населення, не здатні повною мірою виступати адекватними характеристиками рівня соціально-економічного розвитку суспільства, можливостей вибору напрямів його розвитку.
Враховуючи те, що Республіка Бєларусь є членом СНД, ЄврАзЕС та Союзної держави одночасно, то виникає необхідність в побудові чіткої системи гармонізації нормативних актів вищезазначених регіональних співтовариств і Союзної держави щоб уникнути суперечностей і колізій. Для підтримки авторитету модельних законів Міжпарламентської Асамблеї СНД, Основ законодавства Євразійського економічного співтовариства і Союзної держави національні органи Бєларусі повинні при рішенні конкретних питаннях посилатися на ці акти
Звернено увагу на те, що Республіка Бєларусь досить інтенсивно використовує модельні акти у створенні національного законодавства. Застосовуючи модельне законодавство в процесі правотворення Республіка Бєларусь „полегшує собі життя”. При удосконаленні національного законодавства відбувається й процес гармонізації і уніфікації законодавств держав – учасниць СНД одночасно.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок