Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ / сторінка 11

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Автор приходить, до висновку, що розвиток Республіки Бєларусь як незалежної соціальної, правової держави в рамках СНД, зокрема у тісній співпраці з Росією, є досить вдалим сьогодні; а відсутність у СНД таких же значущих результатів інтеграції, які мають місце в ЄС, не слід розглядати як певний вирок інтеграції в СНД. Досвід країн – членів ЄС свідчить про те, що інтеграція – процес поступовий, такий, що йде від простих форм до більш складних. Тому слід займатися не критикою окремих форм інтеграції держав – учасниць СНД, а пошуком шляхів її вдосконалення.
У висновках сформульовані найбільш суттєві результати та положення дисертаційного дослідження, наведені теоретичні узагальнення й нове вирішення наукового завдання, щодо комплексної загальнотеоретичної характеристики розвитку правових систем на пострадянському просторі з врахуванням сучасних світових трансформацій.
Необхідність дослідження правової системи викликана в першу чергу тим, що вона є глобальною, комплексною, інтегруючою категорією, яка відображає всю правову організацію суспільства та цілісну правову дійсність. Правова система є основою для державного розвитку в цілому. Вона справляє особливий вплив на характер змін у суспільстві, удосконалення законодавчого процесу, підвищення ефективності правового регулювання, формування суспільної та індивідуальної правосвідомості.
Категорія „правова система” відносно нова у вітчизняній юридичній літературі, вона увійшла в науковий обіг лише у 80-х роках ХХ ст. і раніше практично не використовувалася. Становлення теорії правової системи у вітчизняній юридичній науці передувала дискусія про „широке” та „вузьке” праворозуміння.
В сучасній юридичній науці на пострадянському просторі існує велика кількість точок зору щодо визначення поняття правової системи та її елементного складу. Якщо узагальнити ці точки зору, то можна дійти висновку, що правова система є глобальним поняттям, що являє собою сукупність існуючих взаємопов’язаних, взаємозалежних правових явищ, таких як: право, законодавство, правові принципи, правові установи, судова та інша юридична практика, механізм правового регулювання, правореалізаційний процес, права, свободи та обов’язки громадян, правова діяльність, система сформованих у суспільстві правовідносин, правова ідеологія, законність і правопорядок, правосвідомість тощо.
До основних ознак правової системи відносять: її автономність, сталість, нормативність; наявність в ній системної, інтегративної якості; способом досягнення мети правової системи виступає правова діяльність; вона є складовою суспільної системи; являє собою єдність позитивного права та тісно взаємопов’язаних і взаємодіючих з ним юридичнозначущих реалій; існує в суспільствах з більш-менш розвинутою державною організацією; має суттєве значення для характеристики права тієї чи іншої конкретної країни; має територіальний характер; є історичним правовим явищем; акумулює цінності даної історично конкретної цивілізації, культури, нації та принципові особливості економічного, політичного, духовного розвитку, самобутність юридичних відносин в конкретній країні; характеризується здатністю до накопичення, зберігання та є носієм відповідної інформації тощо.
У вітчизняній юридичній науці проблемам класифікації національних правових систем на сучасному етапі правового розвитку приділена чимала увага в наслідок об’єктивних причин (необхідності саме ідентифікації правової системи України, уніфікації законодавства), а також суб’єктивних факторів (прагнення вчених різних держав до співробітництва, розширення наукового кругозору за рахунок пізнання правових систем інших країн, запобігання національної обмеженості і „вітчизняного провінціалізму”). Існує велика кількість критеріїв класифікації національних правових систем, серед них: спільність економічних систем; правова традиція; стиль правової системи; юридична техніка; однакові філософські, політичні та економічні принципи тощо. Проблему класифікацій національних правових систем створює саме множинність цих критеріїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок