Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ / сторінка 12

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Проаналізувавши існуючі точки зору у вітчизняній юридичній літературі, приходимо до висновку, що правові системи сучасних України та Республіки Бєларусь входять до романо-германського типу правової системи, утворюючи в ній (разом з Росією й іншими республіками СНД) самостійну „самобутню” групу. Ці системи перебувають на стадії перехідного періоду й деякою мірою зберігають певні риси колишньої системи. Підтвердженням цього слугує, наприклад, правова культура та правосвідомість, що сформувалися в Україні та Республіці Бєларусь, які є самобутніми, що характеризуються слов’янськими коренями; а якщо вважати домінуючим юридичну техніку (структуру джерел права та систему права, особливості способів тлумачення та процесу правозастосування), то вони мають всі характерні риси романо-германської правової сім’ї.
Правові системи України та Республіки Бєларусь мають багато спільного, але є й істотні розбіжності. Наприклад, й Україна, і Республіка Бєларусь мають одну історію становлення й розвитку державності, у свою чергу й правову систему, перебуваючи, спочатку, у складі Київської Русі, потім під гнобленням Великого Князівства Литовського, потім Росії й СРСР. Розвиток самостійної правової системи починається тільки після розпаду СРСР, і прийняттям Верховними Радами цих країн Декларації про державний суверенітет (Україна – 16 липня 1990 р., Республіка Бєларусь – 27 липня 1990 р.). Ця стадія історичного розвитку країн демонструє істотні відмінності у формування правових систем цих двох держав.
ЄС та СНД, як міждержавні утворення, характеризуються різними процесами свого створення та розвитку, різний рівень свого впливу на світове співтовариство, але незважаючи на масштаби ЄС, СНД має право на існування та розвиток у сучасному світі.
Головним і першочерговим завданням на шляху розвитку та становлення правової системи України є: подолання колізій, що виникають у чинному законодавстві (наприклад, норми чинного Цивільного кодексу України суперечать нормам Господарського кодексу України), особи, які приймають участь в процесі нормотворення повинні мати високий професійний рівень; процес створення правового масиву має бути направлений на якість створюваних норм, а не на кількість; подолання „лобізму” в законодавчому процесі; має бути розроблена державна концепція розвитку і побудови правової системи.
Вітчизняні науковці виділяють декілька концепцій політичного та правового розвитку України. Деякі вчені припускають всебічну інтеграцію в політичну, економічну, культурну сферах в рамках СНД, що являє собою формування єдиного правового простору. Прихильники цієї концепції припускають, що правова система України в силу історичних, етнічних, релігійних і ментальних особливостей тяжіє до євразійської правової системи. Відповідно до іншої концепції, пропонується всебічно включитися у загальноєвропейські процеси. Пропонується формувати єдиний економічний, політичний і, звичайно, правовий простір не в рамках СНД, а в рамках Європейської Співдружності.
Найоптимальнішим варіантом правого, економічного та політичного розвитку України є поступовий розвиток та вдосконалення правової системи, спираючись на досвід як держав – членів Європейського союзу, так і країн – учасниць СНД, запозичуючи при цьому найбільш досконалі та прийнятні норми саме для нашої країни і суспільства.
На даному етапі розвитку як правової системи, так і держави в цілому, вступ до ЄС для України є неможливим за рядом як політичних та правових факторів та параметрів.
На відміну від правової системи Республіки Бєларусь, правова система України не зазнає практично ніякого впливу в процесі свого розвитку з боку законодавства країн СНД.
Процесу гармонізації і уніфікації сприяють модельні законодавчі акти. Правовий розвиток Республіки Бєларусь підтверджує це досить інтенсивно використовуючи такі акти у створенні національного законодавства.
Право СНД розглядають і як сукупність правових норм, що регулюють відносини між державами – учасницями СНД; і як сукупність правових норм, інститутів, галузей, правових режимів, що створені і об’єднанні на базі універсальних принципів міжнародного права, багатосторонніх та двосторонніх угод держав – учасниць СНД.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок