Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ / сторінка 2

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Ефективність функціонування та розвитку будь-якої правової системи і держави в цілому залежать від вдалої моделі правового розвитку.
Розвиток правової системи і держави в цілому в Україні та в інших державах пострадянського простору, зокрема в Республіці Бєларусь, повинен відбуватися з урахуванням позитивного розвитку країн СНД (при цьому не відкидаючи можливості вступу до ЄС, але за певних умов і в певний час), оскільки відомо, що тільки у відповідній співпраці кожної країни одна з одною, зокрема пострадянських країн, які мають не досить високий рівень розвитку в економічному і в правовому форматах, їх шанс досягти спільної мети, яка полягає в побудові розвинутого світового співтовариства, подолання усіх існуючих глобальних проблем людства і в кінцевому результаті побудови правової держави є набагато реальнішим.
Правова система кожної держави є важливим чинником інтеграції в будь-яких складних державних утвореннях, в тому числі й в СНД. За допомогою права визначається юридичний статус державного утворення, характер взаємовідносин між цілим і його складовими частинами, механізми управління системою. В СНД первинною ланкою правової системи є законодавство держав  учасниць, що в свою чергу вимагає гармонізації національних законодавств країн  учасниць СНД, з метою розвитку і формування дієвої міжнародної організації.
Для успішного розвитку процесу інтеграції недостатньо тільки зближення національних законодавств держав-учасниць, потрібна й їх уніфікація. На сьогодні в державах, що мають однакові проблеми часто приймаються законодавчі акти, що майже не відрізняються один від одного. В той же час багато актів, які мають відмінності, фактично не викликані якимись принциповими положеннями, причинами. Тому виникає необхідність вироблення загальних підходів, єдиних правових понять (прикладом цього може слугувати практика створення і функціонування ГУАМ).
У зв’язку з цим постає питання необхідності правового моделювання, що є ефективним засобом нормативно-правової уніфікації, а також втілює в собі цілий ряд суттєвих переваг: зокрема, здатність акумулювати позитивний законотворчий досвід різних країн, що дає змогу об’єднати їх зусилля для розв’язання першочергових проблем, досягти певної спільної мети. Модельна законотворчість є цивілізованою формою міжнародної взаємодії та взаємодопомоги у правотворчій та законотворчій сферах.
В сучасних умовах правового розвитку необхідність дослідження правової системи покликана в першу чергу тим, що вона є глобальною, комплексною, інтегруючою категорією, яка відображає всю правову організацію суспільства та цілісну правову дійсність. Правова система є основою для державного розвитку в цілому. Вона справляє вплив на характер змін у суспільстві, удосконалення законодавчого процесу, підвищення ефективності правового регулювання, формування суспільної та індивідуальної правосвідомості.
У сучасній правознавчій науці юридичній категорії „правова система” приділена чимала увага, але комплексне порівняльне дослідження національних правових систем країн пострадянського простору, зокрема України та Республіки Бєларусь, не проводилося.
Зазначене свідчить про актуальність обраної теми дисертаційного дослідження та необхідності подальшого опрацювання теоретичних засад поняття, сутності, ознак, місця правових систем країн СНД на правовій карті світу, зокрема України та Республіки Бєларусь, з метою формування демократичної, соціальної, правової держави в рамках сучасних процесів правового розвитку.
Значний внесок у дослідження поняття, сутності, природи правової системи, основних ознак та проблем її формування в сучасних умовах інтеграції досліджувались у роботах відомих вчених. Серед українських вчених проблемою становлення, формування, функціонування правової системи займалися: В. Бабкін, C. Бобровник, С. Гусарєв, А. Заєць, О. Зайчук, А. Колодій, О. Копиленко, Л. Луць, Н. Оніщенко, В. Петришин, В. Погорілко, П. Рабінович, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок