Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ / сторінка 6

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Вона надає можливість аналізувати та оцінювати всю правову реальність в цілому, а не окремі її компоненти. В юридичній літературі існує чимало різновидів теорій правових систем, але не слід перебільшувати значення кожної, адже кожний з варіантів пов’язаний з іншими варіантами та класичним розумінням правових систем.
Автор наголошує на тому, що теоретична розробка концепції правової системи становить одне з першочергових завдань, від розв’язання якого залежить вирішення багатьох інших соціальних, політичних, економічних, правових проблем.
Окремо підкреслено, що на сьогодні в юридичній науці представлена певна кількість точок зору щодо елементного складу правової системи. Правова система включає ряд компонентів й дати їх вичерпний перелік досить важко (практично неможливо), оскільки правова система являє собою складне, багаторівневе, ієрархічне і динамічне утворення, що постійно розвивається та зазнає певного впливу, в якому є свої системи і підсистеми. Багато з її елементів виступають у вигляді зв’язків, відносин, режимів, станів, гарантій, статусів, принципів, правосуб’єктності та інших специфічних феноменів, що утворюють широку інфраструктуру чи середовище функціонування правової системи.
Правова система є глобальним поняттям, що являє собою сукупність існуючих взаємопов’язаних, взаємозалежних правових явищ, таких як: право, законодавство, правові принципи, правові установи, судова та інша юридична практика, механізм правового регулювання, правореалізаційний процес, права, свободи і обов’язки громадян, правова діяльність, система сформованих у суспільстві правовідносин, правова ідеологія, законність, правосвідомість і правопорядок тощо.
В процесі дослідження були виявлені ознаки правової системи, серед яких: її автономність, нормативність; наявність в ній системної, інтегративної якості; прагнення досягнути своєї головної мети функціонування; вона є складовою суспільної системи; являє собою єдність позитивного права та тісно взаємопов’язаних і взаємодіючих з ним юридичнозначущих реалій; має суттєве значення для характеристики права тієї чи іншої конкретної країни тощо.
Національна правова система – явище, що завжди розвивається, зазнає певного впливу як з боку власних внутрішніх загальнодержавних процесів, так і з боку інших держав, взаємодіючи з іншими правовими системами. Автор, наголошує на тому, що країни – учасниці СНД знаходяться на етапі формування як власної правової системи, так і правової держави в цілому. Виникають процеси взаємодії та взаємовпливу їх національних правових систем. Це призводить до формування правової системи СНД, яка являє собою доволі складну систему та складається з декількох шарів, що, в свою чергу, дає змогу забезпечити її ефективне функціонування, дотримання режиму законності та закріплення правопорядку.
Автор приходить до висновку, що процес розвитку правових систем держав – учасниць СНД (України, Республіки Бєларусь, Росії та ін.) потребує зважених кроків як від самих держав  учасниць, так і Співдружності як міжнародної організації, метою якої є забезпечення правового, економічного, політичного розвитку країн – учасниць СНД, гармонізація та уніфікація законодавства своїх членів, а також становлення єдиної гармонійної правової системи для всіх країн – учасниць СНД, що полягають у їх тісній співпраці.
У підрозділі .2. „Місце національних правових систем країн СНД (України та Республіки Бєларусь) в романо-германській правовій сім’ї” автор приділив особливу увагу проблемам класифікації національних правових систем, які характеризуються великої кількості критеріїв класифікації в юридичній літературі, а також визначенню місця національних правових систем країн СНД, зокрема України та Республіки Бєларусь, у світовому правовому розвитку.
На сьогодні в світі існує близько 200 національних правових систем. Кожна держава має власну правову систему, яка історично склалася в залежності від національних традицій, культури, менталітету та інших факторів соціально-економічного і політичного характеру тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок