Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ / сторінка 7

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Однак всі правові системи в тій чи іншій мірі взаємозв’язані, взаємозалежні та впливають одна на одну. Наявність спільних ознак і властивостей в різних правових системах дає можливість класифікувати їх між собою чи підрозділяти в залежності від тих або інших загальних ознак та властивостей – критеріїв на окремі групи чи правові сім’ї.
Автор зазначає, що традиційно складним є питання про вибір критеріїв класифікації національних правових систем. У пошуках цих критеріїв юристи-компаративісти брали за основу різні фактори та ставили перед собою чимало питань. Критеріями класифікації при цьому вони виділяли найрізноманітніші обставини, а також їх ознаки та риси. Серед них виділяються, наприклад, структура права, правовий стиль, особливості теорії та практики визначення джерел права тощо.
Автор наголошує на тому, що критерії типології правових систем повинні мати об’єктивний характер, всебічно й адекватно відображати державно-правову матерію, що досліджується, включати в себе найбільш важливі та водночас типові для певного етапу розвитку держави і права риси та ознаки, максимально відображати економічні, політичні, соціальні та інші умови, в яких функціонують держава і право.
Проаналізувавши існуючі у вітчизняній юридичній літературі точки зору щодо місця правових систем України та Республіки Бєларусь, автор приходить до висновку, що правові системи сучасної України та Республіки Бєларусь входять до романо-германського типу правової системи, утворюючи в ній (разом з Російською Федерацією та іншими республіками СНД) самостійну „самобутню” групу. Ці системи перебувають в стадії перехідного періоду та деякою мірою зберігають певні риси колишньої системи, з якої вони сформувалися. Підтвердженням цього слугує, наприклад, акцент на панівній правовій культурі та правосвідомості України та Республіки Бєларусь, що мають дійсно свою самобутність, яка характеризується слов’янськими коренями; а якщо вважати домінуючим юридичну техніку (структуру джерел права та систему права, особливості способів тлумачення та процесу правозастосування), відповідно, вони мають всі характерні риси романо-германської правової сім’ї.
У зв’язку з цим в дисертаційному дослідженні значна увага приділена романо-германській правовій системі, яка займає особливе місце і має важливе значення для розвитку сучасної юридичної теорії і практики. Наголошується, на тому, що романо-германська правова сім’я протягом багатьох століть розвивалася в тісній взаємодії з іншими правовими системами.
Другий розділ „Правова система України: перспективи розвитку” присвячений розгляду становлення правової системи і державності в Україні з початку свого існування й до наших часів, а також проаналізовані існуючі точки зору щодо напрямів розвитку України в умовах сучасних глобалізаційних та інтеграційних процесах.
У підрозділі .1. „Особливості становлення та розвитку правової системи України в умовах глобалізації” автором докладно висвітлено історичний шлях розвитку держави Україна та її правової системи.
Початок виникнення державності на території України був закладений давніми грецькими містами-полісами: Ольвією, Тірою, Пантікапеєм, Херсонесом, Фанагорією та ін. Вчені виділяють п’ять періодів становлення державності і правової системи в Україні: 1) ранньофеодальний період, що був започаткований східнослов’янськими племенами у VI – VII ст.; 2) розпочинається із заснуванням у XVI ст. Запорозької Січі; 3) характеризується багатодержавністю (початок ХХ ст.); 4) пов’язаний з входженням України до складу СРСР; 5) позначений прийняттям 16 липня 1990 р. Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р. Затвердження Основного Закону України від 28 червня 1996 р. стало закономірним і логічним завершенням складного процесу творення власної незалежної держави.
Проголошення незалежності поставило перед Україною завдання щодо реформування правової системи в короткі терміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок