Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ / сторінка 8

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Процес створення нового права відбувався у трьох напрямах: 1) шляхом пристосування частини норм радянського права до сучасних умов життя; 2) прийняття нормативно-правових актів в тих сферах відносин, що не врегульовані чинним законодавством; 3) проведення широкомасштабної кодифікації права, при якій реформування зазнають усі галузі права.
Наголошується на тому, що в умовах розвитку демократичної, соціально-правової державності в Україні зростає соціальна спрямованість правової системи як засобу формування і реалізації інтересів суб’єктів шляхом закріплення певних цілей, норм, правил поведінки.
Приділена особлива увага сучасній правовій системі України, шляхам її розвитку та вдосконалення в умовах глобалізаційних процесів, що відбуваються у світі.
Основою правової держави, в тому числі і правової системи, є забезпечення рівності прав і свобод людини та громадянина в усіх сферах життя. У наш час велику увагу в процесі розвитку держави приділяють гендерній рівності. Гендерна рівність – складова загального принципу рівності як основи демократичного устрою держави та суспільства. Автор слушно відзначає, що імпульс гендерним процесам надається саме з середини суспільства, а гендерна рівність, відповідно, є гармонією у суспільстві. Важливою складовою становлення демократії в Україні, на сьогодні, є гендерна демократія, яка стверджує імперативи громадських, політичних і соціальних прав людини без дискримінації статі.
Наголошується на тому, що процес формування та вдосконалення правової системи в Україні вимагає докорінного перегляду та аналізу основних напрямів її розвитку з урахування усіх політичних перетворень, що відбулися останнім часом у державі.
Проаналізовані основні концепції політичного та правового розвитку України. Зазначається, що науковці виділяють декілька концепцій політичного і правового розвитку нашої країни: 1) всебічна інтеграція в політичну, економічну, культурну сферах у рамках СНД, що являє собою формування єдиного правового простору; 2) всебічне включення до загальноєвропейських процесів.
Звертається увага на те, що немає необхідності абсолютизувати ні одне з вищезазначених напрямів, але разом з тим, не можна повністю їх ігнорувати.
Автор, приходить до висновку, що оптимальним варіантом розвитку нашої країни на даний час є поступовий розвиток та вдосконалення правової системи, спираючись на досвід як держав – членів ЄС, так і країн – учасниць СНД.
У підрозділі .2. „Законодавство країн СНД та розвиток правової системи України: процеси взаємодії” автор з метою з’ясування найоптимальнішого шляху правового розвитку України, з урахування інтеграційних процесів, що відбуваються у світі, аналізує становлення, розвиток та функціонування таких міжнародних організацій як ЄС та СНД; до того ж аналізується вплив законодавства СНД на розвиток правової системи України.
Сучасна Україна знаходиться на новому етапі формування правової і політичної систем, які повинні затвердити основні демократичні інститути, що гарантують розвиток соціальної, демократичної, правової держави. В українській державі відбуваються глибокі зміни в економічній, соціальній, політичній, гуманітарній та правовій сферах.
Автор зазначає, що разом з іншими громадянами України є прибічником вступу її до ЄС, але на даний час це не можливо зробити, не тільки з економічних, але й правових міркувань. По-перше, законодавство України не відповідає європейським стандартам, по-друге, прагнення є, а чіткої програми конкретних дій не існує, тобто в політичних колах іде тільки експлуатація цього питання, бо в нашому суспільстві Європа асоціюється з достатком, кращим життям і більш-менш правовою державою, а, по-суті, обіцянки вступу України до ЄС найближчим часом правовими і політичними колами є правовою демагогією.
Для того щоб вирішити яку модель правового і політичного розвитку обрати Україні, автор проводить аналіз двох міждержавних утворень: ЄС і СНД.
Результатом активізації політичних процесів у світі стало створення двох міждержавних утворень – ЄС і СНД.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок