Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
ВОВРАЖЕНЦЕВА Ксенія Петрівна
УДК .1
ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ:
СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України
ОНІЩЕНКО Наталія Миколаївна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідувач відділу теорії держави і права
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, доцент
ГУСАРЄВ Станіслав Дмитрович
Київський національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук, професор
БОБРОВНИК Світлана Василівна
Київський університет права НАН України,
проректор
Захист відбудеться „04” квітня 2008 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий „ 29” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тарахонич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному світі відбуваються масштабні інтеграційні і глобалізаційні процеси в економічній, культурній, політичній, правовій та в інших сферах життя. Все це призводить до взаємодії та розвитку національних правових систем, а деякою мірою й до їх зближення.
За сучасних умов саме від якості та напряму розвитку національної правової системи залежить стан демократії в країні, а також побудова правової, соціальної держави з утвердженням верховенства права.
Стан та якість нашого життя обумовлені процесами трансформації. Особливо гостро це відчувають країни, конкурентні позиції яких недостатньо стійкі у порівнянні з лідерами соціально-економічного розвитку – країнами Західної Європи, Північної Америки та Південно-Східної Азії. У зв’язку з цим для інших країн головною проблемою в контексті вибору стратегії розвитку в ХХІ ст. є визначення ресурсів і механізмів, за рахунок чого вони зможуть найбільш органічно і гармонійно вписатися в процес глобалізації як суб’єкти, а не об’єкти світової історії. Зокрема, ця проблема є гострою для пострадянських держав, які в результаті системної кризи кінця ХХ ст. опинилися в складній соціально-економічній ситуації, що істотно послабило їх світові позиції.
В останні десятиліття суттєвим стає питання про гармонізацію різноманітних правових систем. Доведено, що дестабілізацію викликає те, що держави діють розрізнено, не дотримуються загальних правил, що були вироблені в процесі розвитку людства.
Внаслідок процесів інтеграції спостерігається відносна єдність правових сімей, виникає можливість використання їхніх основних понять, інститутів, принципів у процесі правового розвитку та функціонування сучасної правової системи країн пострадянського простору, зокрема України та Республіки Бєларусь.
І сучасна держава Україна, і Республіка Бєларусь є незалежними суверенними країнами, що самостійно визначають свою внутрішню і зовнішню політику, перспективи і напрями правового, економічного, політичного, соціального та культурного розвитку. Однак в силу об’єктивних причин будь-яка держава не може існувати незалежно (ізольовано), і це стосується як суверенних, демократичних, так і авторитарних, з адміністративно-командною економікою держав, або з ринковою економікою, адже з моменту своєї появи на політичній карті світу, кожна з них вступає у співпрацю, взаємодію, яка являє собою сукупність різноманітних відносин між самими державами, їх громадянами і організаціями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРАВОВІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ: СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок