Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

Загрузка...

МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ / сторінка 2

Назва:
МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Наукова новизна результатів дисертації складається в наступному:
1.
Вперше експериментально встановлений просторовий характер зсувів порід, що уміщують протяжну підготовчу виробку (ППВ), який полягає в тому, що прагнучи зміщатися по шляху найменшого опору, породи зсуваються як в площині поперечного перерізу виробки, так і вздовж осі виробки. Зсування порід вздовж осі ППВ, будучи на порядок або два меншими, забезпечують сумірний внесок в формування напруженого стану навколишнього масиву порід і у виникнення або зникнення ефекту саморозклинювання.
1.
Експериментально встановлена особливість деформації ППВ вздовж її осі по мірі наближення очисного вибою лави, відмінна чергуванням дільниць відносного стиснення і розтягнення виробки з переважанням останнього, що пояснюється яскраво вираженим безповоротним характером накопичення пошкодження, оскільки зазнав розтягнення, дільниця не може стиснутися до початкового рівня, внаслідок чого нагромаджується розтягнення вздовж осі. Вказана закономірність збільшує можливість рухливості окремих блоків порід і вияви просторового ефекту зсування.
1.
Експериментально встановлений почерговий характер опускання суміжних (на відстані  м) порідних блоків покрівлі, відмінний тим, що як вздовж осі ППВ, так і в поперечному її перерізі один з блоків прискорює своє зрушення, а суміжний через _ діб (при середній швидкості посування очисного вибою ,6 м/добу) наздоганяє його.
1.
Обгрунтований новий геомеханічний принцип управління стійкістю покрівлі ППВ, заснований на обмеженні просторових мір свободи (рухливості) суміжних дільниць масиву, що навколо виробки. Експериментально встановлене, що забезпечення просторової жорсткості за допомогою спеціальної орієнтації порідних болтів (анкерів) і/або стояків посилення зменшує імовірність нерівномірного зсування покрівлі і на 40% величину її опускання.
Обгрунтованість і вірогідність основних результатів роботи.
Вірогідність і обгрунтованість результатів досліджень підтверджується достатньою кількістю проведених експериментів і вимірювань, які показали точність вимірювань зсувань порід в шахтних умовах ±26% при довірчому інтервалі 95, а на фізичних моделях - 0,032 м (в перерахунку на натуру); достатньою точністю вимірювальних інструментів (нівелювання з точністю 1,5 мм, вимірювання зсувань на фізичній моделі ,05 мм); коректною постановкою експериментів, при якій довжина експериментальної дільниці приймалася в ,5 _ разів більше ширини виробки; проводилося докладне вивчення гірничо-геологічних умов експериментальної дільниці - структура, шаруватість, обводнення; постійністю фізико-механічних властивостей протягом всієї дільниці, на основі чого було доведено, що черговість і неоднорідність зсувань і їх просторовість зумовлені не різницею властивостей на суміжних дільницях, а природою просторового механізму зсування; забезпеченням обгрунтованої програми проведення експерименту (необхідна частота вимірів; усунена систематична помилка вимірювань).
Вірогідність і ефективність розроблених заходів підтверджується позитивними результатами промислової перевірки.
Практичне значення отриманих результатів складається в наступному:
1.
Розроблений паспорт кріплення порідними болтами, при якому установку порідних болтів здійснюють під кутом  рівним   0 по відношенню до напряму зсування порід, причому нахил болта здійснюють в площині, що не співпадає з площиною поперечного перерізу вироблення і що відхиляється від неї на кут  рівний   0.
1.
Розроблений спосіб забезпечення стійкості ППВ в динамічній зоні опорного тиску за допомогою просторової орієнтації стояків посилення. При цьому в зоні активного опорного динамічного тиску вимірюють вектор відносних зсувань покрівлі по схилу, а стояки встановлюють з нахилом назустріч напряму цього вектора. Кут нахилу пропорційний величині відхилення вектора відносного зсування покрівлі вздовж осі виробки.
Реалізація висновків і рекомендацій роботи здійснена на шахті «Південно-Донбасська №1» при забезпеченні стійкості воздухоподаючого хідника 23-ї західної лави пласта с11 в зоні інтенсивного впливу очисного вибою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок