Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ / сторінка 3

Назва:
МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Фактичний економічний ефект від впровадження нового способу установки анкерного кріплення становив 183 гривни на погонний метр. Річний економічний ефект від реалізації нового кріплення посилення становить 65 тисяч гривень.
Випробування результатів дисертації проведене на Міжнародній конференції по механіці гірських порід (Нью-Йорк, США, 29 червня - 2 липня 1997); Міжнародної конференції «Шахтне планування і вибір обладнання & Економічні проблеми» (Дніпропетровськ, Україна, 15 - 18 червня 1999); на трьох щорічних наукових конференціях випускників гірничого факультету ДонДТУ по розгляду закінчених науково-дослідних робіт. Крім того, окремі частини роботи докладалися на науково-технічних нарадах ДХК Павлоградвугілля, а також шахт Південно_Донбасська №1 і Дзержинська.
Публікації основних положень дисертації здійснені в ми наукових статтях і 1-ому патенті України.
Структура роботи: дисертація містить вступ, 5 розділів і висновок. Викладена в рукопису на  стор. тексту і містить  рисунка на 71 стор., а також список використаних джерел із 114 найменувань та 2 додатка.
Автор висловлює вдячність співробітникам НІЛ «Комп'ютерного і фізичного моделювання безповоротних процесів» ДонДТУ, всім співавторам наукових статей за допомогу і консультації при проведенні досліджень, а також рецензентам роботи від ДонДТУ Грищенкову М.М., Касьяну М.М. та Гавришу М.М. за цінні поради по обгрунтуванню наукових положень і оформленню дисертації.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Проблемою забезпечення стійкості підготовчих виробок біля сорока років займаються більшість дослідницьких інститутів України, країн СНД і далекого зарубіжжя. Вироблений в розділі 1 (Аналіз літератури по темі і вибір напрямів досліджень) аналіз виконаних раніше досліджень показав, що вивчення просторової кінематики і динаміки зсувань порід навколо підготовчої виробки практично не проводилося. Відомі механізми руйнування і зсування порід навколо підготовчої виробки базуються, як правило, на детермінованих принципах механіки. При розгляді процесів в протяжних виробках дослідники розглядають лише їх поперечний переріз, засновуючись на припущенні ідентичності його деформації на будь-якій дільниці виробки. Кінцевим результатом в більшості робіт є визначення розмірів і положення зони руйнування в деякому перерізі виробки. Особливості і механізми зсування окремих блоків порід, що руйнуються або окремих точок уміщуючого масиву в просторі, не досліджувалися.
Важливим кроком в розвитку розуміння механізму деформування порід стало встановлення ефекту черговості і вибірності зсування блоків зруйнованих порід в порожнину гірничої виробки. Автори показали, що в процесі радіального переміщення в порожнину виробки, зруйновані породи контуру стискуються, саморозклинюючись під дією зони непружних деформацій, що зростає і розущільнюється. У результаті розклинюючий ефект в зоні стиснення перешкоджає подальшій конвергенції контуру виробки. Суттєвість відкритого ефекту саморозклинювання полягає в тому, що блоки зруйнованих порід, що переміщаються вимушені зближуватися, утворюючи в тангенціальному напрямі саморозклинену область, яка часто оточена сегментами стислих порід, що виконують ту ж функцію. Автори проводили дослідження в площині перерізу виробки і не приділили уваги неоднорідності і неоднаковості зсування порід вздовж осі протяжної виробки, що обмежило область застосування відкритого ефекту.
Проведений аналіз намітив наступні напрями досліджень:
-
дослідити кінематику і динаміку зсувань уміщуючих виробки порід з урахуванням механізму їх просторового саморозклинювання як в поперечному перерізі, так і вздовж її осі на чисельних (комп'ютерних) і фізичних моделях;
-
вивчити просторовий механізм деформації протяжної підготовчої виробки за допомогою натурних інструментальних спостережень;
-
встановити причини значної різниці в зсуваннях на сусідніх перерізах виробки;
-
розробити нові і вдосконалити існуючі способи і засоби підвищення стійкості підготовчих виробок шляхом активного застосування просторового ефекту саморозклинювання уміщуючих виробки порід з проведенням їх промислової перевірки і впровадження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок