Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ / сторінка 4

Назва:
МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Механізм просторових зсувань порідних блоків в приконтурному масиві ППВ вивчався на чисельних і фізичних моделях, а також інструментальними спостереженнями в натурних умовах. У розділі 2 (Математичне моделювання просторових зсувань порід що уміщують протяжну підготовчу виробку), методом розривних переміщень був отриманий розподіл всіх компонент зсування на контурі одиночної ППВ прямокутного перерізу (розміри по довжині, ширині і висоті _  м, 5 м і 2 м), який згодом використовувався для порівняння як базовий з результатами фізичного моделювання і шахтних спостережень. Моделювався однорідний масив з піщано-глинястих порід горизонтального залягання. Модуль пружності  ГПа, коефіцієнт Пуассона ,3, межа міцності порід на одноосьове стиснення  МПа, зчеплення становило ,5 МПа, кут внутрішнього тертя 0. Виробка змодельована шляхом імітації пустоти в кожному з вузлів другого рівня, які її складали. Глибина закладання виробки мінялася від до  м з кроком  м. За допомогою комп'ютерної моделі встановлено, що лінії розподілу вертикальних і поперечних зсувань мають однаковий характер, що виражається в їх симетричності і паралельності відносно центральної осі виробки. Вздовж осі одиночної протяжної підготовчої виробки (ППВ) відмічена відсутність зсувань. По мірі поетапного збільшення рівня гірського тиску характер ліній розподілу зсувань вздовж усіх трьох осей координат залишається постійним. Обгрунтовані розміри зони впливу «крайового ефекту» на торцях одиночної ППВ, які є рівними 0,6 ширини виробки. Отримані значення величин просторових переміщень блоків порід на різній глибині, що дозволило точніше настроїти об'ємні фізичні моделі.
У розділі 3 (Фізичне моделювання кінематики і динаміки зсувань уміщуючих підготовчу виробку порід з урахуванням механізму їх просторового саморозклинювання) проведене фізичне моделювання на шести моделях з еквівалентних матеріалів по методиці проф. Г. М. Кузнецова. Перші три моделі були двомірними і використовувалися для настройки параметрів подальших трьох об'ємних моделей. Підбір фізично-механічних властивостей порід, що моделюються здійснювався по традиційній і новій запропонованій автором цієї дисертації методиці. Це дозволило забезпечити достовірність результатів моделювання. Перша об'ємна модель відпрацьована по традиційній технології. Її результати показали, що в площині перпендикулярної осі виробки блоки порід прагнуть рухатися радіально до центра виробки, тому вони неминуче саморозклинюються. Подальше рушення блоків можливе тільки за рахунок локального руйнування і почергового їх рушення в його області. При цьому розвиток подальших зсувань і руйнування супроводиться формуванням і розвитком порідної складки. Аналогічний ефект виникає відносно подовжньої осі виробки. На дільницях, де породи покрівлі і грунту переміщаються в різних напрямах відносно осі виробки, - вертикальна конвергенція буде максимальною. У місцях однонаправленого рушення порід покрівлі і грунту відносно осі виробки, створюються умови до їх саморозклинювання і конвергенція буде мінімальною.
Основні результати фізичного моделювання отримані на двох останніх об'ємних моделях з еквівалентних матеріалів (моделі №2 і №3). Моделі мали форму куба з однією відкритою гранню і внутрішнім розміром ребра  мм (15 м в натурі). Шляхом ступінчастого збільшення навантаження імітувалася глибина закладання виробки від до  м. Моделювалася дільниця виробки довжиною і шириною  м при масштабі :50. З урахуванням відступів від рами стенда і силових поршнів були виділені чотири прямокутних поперечних переріза виробки, в кожному з яких були встановлені по троє анкерів довжиною ,5 м в натурі. Анкери виконували роль кріплення виробки та контурних реперів і орієнтувалися в першій моделі перпендикулярно оголенню покрівлі. Зсування порід на кожному етапі привантаження двох останніх моделей реєструвалися методом фото-фіксації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок