Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

Загрузка...

МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ / сторінка 6

Назва:
МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Ефективність нового способу кріплення очевидна і доводить можливість управління характером руйнування на макро-рівні.
Отримані закономірності просторових зсувань були перевірені і підтверджені результатами натурних інструментальних спостережень, описаних в розділі 4 (Дослідження механізму саморозклинювання уміщуючих протяжну підготовчу виробку порід за допомогою шахтних інструментальних спостережень). Експеримент було проведено у воздухоподаючому хіднику 23-ї західної лави пласта с11 шахти «Південно-Донбаська №1». Хідник пройдений комбайном ГПК на глибині біля  м і використовувався для відробляння вищезгаданої лави зворотним ходом. Переріз виробки в світлу ,7 м2. Основне кріплення - арочна тризвінна з кроком установки 0,8 м. Затягування дерев'яне або металеве сітчасте. Переріз хідника перерізає пласт і уміщуючі його породи. Кут нахилу пласта   0. Потужність основної пачки становить ,7  ,8 м. Міцність вугілля на одноосьове стиснення  МПа. У покрівлі розташований однорідний шар алевроліту потужністю біля  м з межею міцності на одноосьове стиснення (sсж) 30 МПа. В грунті пласта розташований шар алевроліту потужністю  м і міцністю  МПа. Нижче залягає пісковик потужністю 2 м і sсж =  МПа. Під пісковиком розташовується алевроліт потужністю 1 м і sсж  МПа.
Вимірювали зміну довжини протяжної дільниці експериментальної виробки на базі 25 м під впливом суміжних очисних робіт, абсолютне значення опускання покрівлі по головках контурних реперів і відносне зсування покрівлі виробки в просторі. Достовірність результатів дослідження забезпечувалася виробництвом дубльованих вимірів (по три дубля на кожному репері), які надалі використовувалися для визначення погрішності вимірювань і довірчого інтервалу (10 мм при інтервалі %).
Внаслідок проведених досліджень отримані графіки зміни довжини дільниці виробки у часірис. ) і опускання головок анкерів всієї дільниці з робочими реперами в залежності від відстані до наближаючогося очисного вибою лави (рис. ). Поза зоною впливу лави на виробку відмічається відносне стиснення і розтягнення виробки у часі (див. рис. ). Причому, для кожного окремо взятого перерізу, процес деформації контуру може протікати по різному, хоч загалом вони погоджують своє загальне рушення в порожнину виробки. По мірі наближення очисного вибою лави, відмічається періодична активізація зсувань на контурі підготовчої виробки і переважання її відносного розтягнення над стисненням. Процес подовжньої деформації підготовчої виробки має яскраво виражений безповоротний характер, тому що зазнав розтягнення дільниця не може стиснутися до початкового рівня, внаслідок чого нагромаджується розтягнення вздовж осі. Величина сумарного розтягнення дільниці виробки довжиною 25 м досягає 152 мм перед погашенням виробки услід за лавою. При цьому максимальна деформація вздовж осі виробки досягає 3%, що значно вище за межу міцності порід на розтягнення.
Експериментально встановлений почерговий характер опускання суміжних (на відстані 1 м) порідних блоків покрівлі, як в поперечному перерізі виробки, так і вздовж її осі (див. рис. ). При цьому один з блоків прискорює своє рушення, а суміжний через 5-20 діб доганяє його (при середній швидкості посування очисного вибою ,6 м/добу). Взаємне випередження суміжних блоків коливається від до  мм (в залежності від відстані до очисного вибою), причому блок, що раніше відставав може надалі перегнати суміжний, який лідирував раніше. Встановлений в натурних умовах ефект повністю співпадає з даними фізичного моделювання.
Виміри відносних переміщень покрівлі в суміжних перерізах в зоні ПГД показали їх нерівномірність і неоднаковість. На дільницях, де вектори відносного зсування покрівлі переміщаються в різних напрямах відносно осі виробки, - величина опускання покрівлі максимальна.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок