Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

Загрузка...

МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ / сторінка 7

Назва:
МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
У місцях однонаправленого зсування порід покрівлі відносно осі виробки, створюються умови для їх саморозклинювання і зсування мінімальні. Отримані закономірності можна використати для обгрунтування просторової орієнтації стояків посилення в зоні ПГД. Загалом натурні спостереження показали, що в період служби виробки, уміщуючі породи прагнуть зміститися в її порожнину по шляху найменшого опору в просторі і часі. При цьому аналогічно даним фізичного моделювання вектор їх зсувань має ламану форму і просторову орієнтацію.
У розділі 5 (Промислові випробування нових способів забезпечення стійкості протяжної підготовчої виробки) реалізований принцип просторового обмеження міри рухливості блоків порід двома способами. Суть першого полягає в спеціальній орієнтації анкерів, при якої в процесі проходки виробки здійснюють їх нахил під кутом a рівним 5-400 по відношенню до очікуваного напряму зсування порід (рис. 5). При цьому нахил анкерів здійснюють в площині, що не співпадає з площиною поперечного перерізу виробки і що відхиляється від неї на кут b рівний 5-900. Другий спосіб розроблений для забезпечення стійкості ППВ в динамічній зоні опорного тиску за допомогою просторової орієнтації стояків посилення. При цьому в зоні активного опорного динамічного тиску вимірюють вектор відносних зсувань покрівлі по схилу, а стояки встановлюють з нахилом проти напряму цього вектора. Кут нахилу пропорційний величині вектора відносного зсування покрівлі вздовж осі виробки. Головна перевага просторової орієнтації стояків посилення полягає в стабілізації габаритів виробки по її довжині і кращому стані сполучення з лавою. Це пов'язано із зменшенням міри рухливості суміжних блоків при локальному впливі на найбільш небезпечну дільницю виробки, внаслідок чого посилюється ефект просторового саморозклинювання. Внаслідок впровадження запропонованих автором способів, вертикальна конвергенція на контурі виробки поменшала в 1,3 рази при незмінній витраті кріпильного матеріалу (рис. ). Крім того, підвищилася стійкість сполучення лави з виїмковим хідником, що виразилося в зменшенні вертикальної конвергенції в середньому на 9% і зниженні в 3 рази кількості вивалів порід. При цьому головна перевага полягає не стільки в більшому вертикальному габариті перерізу хідника, скільки в меншому розкиді його величини по довжині виробки і кращому стані сполучення. Зазначимо, що на фізичній моделі був отриманий аналогічний результат, коли зсування покрівлі не тільки стали меншими, але і величина зсувань була більш стабільною. Саме ця стабільність є прямим свідченням наявності просторового ефекту саморозклинювання блоків порід, чому сприяла обмежувальна функція просторової орієнтації стояків.
ВИСНОВКИ
Основні положення роботи полягають в наступному:
1.
Експериментально встановлене, що породи на контурі протяжної підготовчої виробки (ППВ) зміщаються по шляху найменшого опору окремими блоками. При цьому вектор їх зсувань має ламану форму і просторову орієнтацію. У площині, перпендикулярної осі виробки зсування окремих блоків досягають  м і більш, вздовж осі виробки ці зсування становлять  см, що на два порядки менше. Незважаючи на це, компонента зсувань вздовж осі виробки забезпечує сумірний внесок в формування напруженого стану навколишнього масиву порід і у виникнення або зникнення просторового ефекту саморозклинювання.
1.
Шахтними інструментальними вимірюваннями встановлено, що по мірі наближення очисного вибою лави відмічається періодична активізація зсувань на контурі підготовчої виробки з основною тенденцією, при якій відмічається переважання вздовж осі виробки відносного розтягнення над стисненням. Це пояснюється яскраво вираженим безповоротним характером, оскільки дільниця, що зазнала розтягнення не може стиснутися до початкового рівня, внаслідок чого нагромаджується розтягнення вздовж осі. Величина сумарного розтягнення дільниці виробки довжиною 25 м досягає 152 мм перед погашенням виробки услід за лавою. При цьому максимальна деформація вздовж осі виробки досягає 3%, що значно вище за межу міцності порід на розтягнення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок