Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

Назва:
МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ
ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ
ІМ. О.О. ГАЛКІНА
Сажнєв Вячеслав Петрович
УДК 622.834
МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІД
У ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇ
ПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ
05.15.11. – Фізичні процеси гірничого виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор,
завідуючий науково-дослідницькою лабораторією
Донецького державного технічного університету
Назимко Віктор Вікторович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
завідувач відділом Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ)
Софійський Костянтин Костянтинович
кандидат технічних наук,
директор шахти ім. Ф.Е. Дзержинського в/о «Дзержинськвугілля»м. Дзержинськ)
Аксьонов Анатолій Васильович
Провідна організація:
Український державний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (УкрНДМІ), м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться «20» квітня_ 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.184.02 у Відділені фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ та Мінвуглепрому за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72
С дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАНУ та Мінвуглепрому за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 72.
Автореферат розісланий «17»_березня_ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук Піталенко Є.І.


ВСТУП
Актуальність теми дисертації.
Більшість існуючих способів підтримки виробок орієнтовані на вдосконалення кріплення за рахунок збільшення його опору і підвищення несучої спроможності. Проблема забезпечення несучої спроможності системи «кріплення - навколишні породи» давно розглядається в різних наукових трудах і роботах. Незважаючи на це, досить переконливого фізичного тлумачення несуча спроможність уміщуючих порід не має досі. В цілому в наукових дослідженнях і роботах використовуються теорії гірського тиску, методи механіки суцільної або дискретної серед, які при всій своїй значущості і актуальності не в стані виділити в явному вигляді ефект самопідтримання порід. Більшість фахівців, намагаючись використати несучу спроможність уміщуючих порід, засновувалися на механізмі реалізації дограничної і залишкової міцності масиву. Як показав огляд даних досліджень, ці спроби виявляються не завжди успішними, що свідчить про неповноту знання і дослідження цього механізму.
Останнім часом розвивається науковий напрям управління ефектом саморозклинювання уміщуючих виробку порід і доведено його позитивний вплив на стійкість підготовчих виробок. Однак, вказаний ефект вивчений в першому наближенні, причому його дія розглядається виключно в перерізі, перпендикулярному осі підготовчої виробки. Враховуючи те, що саморозклинювання уміщуючих порід здібне збільшити стійкість підготовчої виробки на _%, розкриття закономірностей просторового вияву цього механізму дає можливість надання істотного додаткового ефекту.
Зв'язок дисертації з планами наукової роботи.
Виконана робота є складовою частиною наукових досліджень, що традиційно виконуються в Донецькому державному технічному університеті по тематиці забезпечення стійкості підготовчих виробок (тема Г38_№ держреєстрації U007494 і тема Г6_№ держреєстрації 0198U002310).
Метою роботи є підвищення стійкості протяжних підготовчих виробок (ППВ) на основі встановлення і використання просторового характеру зсування уміщуючих порід.
Ідея роботи складається в управлінні станом протяжної підготовчої виробки шляхом створення і регулювання просторового ефекту саморозклинювання уміщуючих виробку порід.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕХАНIЗМ ПРОСТОРОВИХ ЗСУВІВ ПОРІДУ ПРИКОНТУРНОМУ МАСИВІ ПРОТЯЖНОЇПІДГОТОВЧОЇ ВИРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок