Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ СЛІДСТВІ

ПРАВОВИЙ СТАТУС ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ СЛІДСТВІ

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ СЛІДСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,73 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Батюк Олег Володимирович
УДК 343.131
ПРАВОВИЙ СТАТУС ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ СЛІДСТВІ
12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті внутрішніх справ
Науковий керівник кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник ЖЕНУНТІЙ Володимир Іванович
Київський регіональний центр Академії правових наук України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент ЛУК’ЯНЧИКОВ Євген Дмитрович
Київський національний університет внутрішніх справ,
професор кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету
кандидат юридичних наук, доцент НАЗАРОВ Віктор Володимирович
Київський міжнародний університет, директор Юридичного інституту
Захист відбудеться “06” липня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 у Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ-35, Солом’янська площа, 1
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ-35, Солом’янська площа, 1
Автореферат розісланий “27” лютого 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що обумовлена необхідністю демократизації порядку провадження кримінальних справ, приведення норм кримінально-процесуального кодексу (КПК) у відповідність до положень Конституції України та міжнародно-правових стандартів є важливою складовою частиною провадження судової реформи в Україні та поступового перетворення кримінально-процесуального закону в реальний механізм охорони і захисту порушених конституційних прав та свобод суб’єктів досудового слідства. Важливе місце в даному процесі займає охорона прав та законних інтересів потерпілого та обвинуваченого як центральних фігур.
Прийнятий в 1960 році КПК сильно застарів, його положення не відповідають сучасним вимогам, про що свідчить хоча б той факт, що станом на сьогоднішній день в діючий кодекс внесено змін та доповнень 131 нормативним актом; найбільш суттєві були прийняті у 2001-2002 роках які внесли чимало змін, що відповідають нормам Конституції, Кримінального кодексу, міжнародно-правових актів. Саме це дозволяє зробити висновок, що в КПК залишилось дуже мало норм, які збереглися в первинній редакції.
Розпочата у 1992 році робота по розробці проекту нового КПК поки що не увінчалась успіхом. Отже, норми чинного КПК потребують ретельного вдосконалення чи навіть викладу у новій редакції.
Чинне кримінально-процесуальне законодавство визначає притягнення особи як обвинуваченого одним із найважливіших процесуальних актів, який спрямований на практичну реалізацію функції обвинувачення та забезпечення захисту прав і законних інтересів особи, щодо якої порушено кримінальну справу і ведеться розслідування.
У цьому власне виражається принцип змагальності кримінального процесу, в якому основними складовими є функції обвинувачення, захисту та вирішення справи по суті (ст. 161 КПК України).
Виходячи з цього, потрібно, на наш погляд, об’єктивно та повно, як показує практика та результати наукових досліджень, оцінити реальну ситуацію в нашій державі, за якої функція обвинувачення домінує над захистом, що і обумовлює актуальність розгляду проблеми процесуального становища обвинуваченого на досудовому слідства.
Правовий аспект такого становища тісно переплітається з економічним та політичним сьогоденням нашого суспільства. Це дає можливість з впевненістю стверджувати, що, розвиваючи економічну та політичну систему в суспільстві, не слід забувати про визначений у статті 3 Конституції України основний обов’язок держави щодо утвердження і забезпечення прав і основних свобод держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС ОБВИНУВАЧЕНОГО НА ДОСУДОВОМУ СЛІДСТВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок