Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ МУЗИЧНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ МУЗИЧНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ МУЗИЧНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Федорчук Вікторія Вікторівна
УДК 378.147:78
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА
МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ
МУЗИЧНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
13.00.02 – теорія та методика навчання музики
і музичного виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Рудницька Оксана Петрівна, Національний
педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри гри на музичних інструментах,
м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бібік Надія Михайлівна, Інститут педагогіки
АПН України, заступник директора інституту
з наукової роботи, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Аніщенко Наталія Вікторівна,
Національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри педагогіки, м. Київ.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського, кафедра методики музичного виховання і хорового диригування, кафедра музичних інструментів, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “_5__”__лютого_____________ 2002р. о_14.30_____ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.053.08. у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного
університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий ”__4__”__січня____________ 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. М.Завадська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зміцнення демократичних, гуманістичних засад навчально-виховного процесу потребує як вибору відповідного змісту і напрямків освітньої практики, так і пошуку та вдосконалення шляхів та принципів здобування інформації. Психолого-педагогічною основою гуманізації навчання є особистісно зорієнтований підхід, який передбачає цілісний розвиток особистості, забезпечення суб'єкт-суб'єктної взаємодії у навчально-виховному процесі. Тому сьогодні особливого значення набуває не передача готової інформації, а активізація самостійності суб'єкта навчання, його здатності осмислювати, запам'ятовувати та відтворювати набуті знання.
Загальна переорієнтація педагогічного процесу спричинила зміни в розумінні музичного пізнання. У попередні роки увагу більше звертали на пізнання зовнішньої художньої форми твору та особливості її втілення засобами музичної мови, тому провідним методом музичного пізнання був аналіз. Сучасна музично-педагогічна наука трактує музичне пізнання як глибоко особистісний процес, в якому реципієнту надається співтворча, активна роль. Пізнання музичного твору полягає не в усвідомленні його "поверхневої семантики", а в особистісному ставленні до музичного мистецтва. Цей процес детермінується індивідуально-типологічними, психологічними особливостями сприйняття та вимагає залучення особистісного внутрішнього потенціалу, минулого досвіду реципієнта.
У такому контексті музично-пізнавальну діяльність розглядали у своїх дослідженнях І.П.Гринчук, Л.М.Ісьянова, О.П.Рудницька та М.О.Сова. Вони обгрунтовували наукове та практичне значення рефлексивного, особистісного осягнення музичного мистецтва. Проте, як свідчить педагогічна практика, не досить розробленою та реалізованою залишається методика підготовки майбутніх вчителів музики до організації музично-пізнавальної діяльності в початковій школі.
Розуміння сутності музично-пізнавальної діяльності збагачується теоретичними положеннями гуманістичної психології, феноменології, герменевтики тощо, згідно з якими кожен слухач розуміє одну і ту саму музику по-своєму, відповідно до своїх особистісних характеристик, свого внутрішнього "Я" (Р.Н.Берберов, Е.Гуссерль, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ МУЗИЧНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок