Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зниження вмісту бенз(о)пірену у димових газах теплогенераторів малої потужності і його розсіювання в атмосфері

Зниження вмісту бенз(о)пірену у димових газах теплогенераторів малої потужності і його розсіювання в атмосфері

Назва:
Зниження вмісту бенз(о)пірену у димових газах теплогенераторів малої потужності і його розсіювання в атмосфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ГЕВЛИЧ ІВАН ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК 697.32
Зниження вмісту бенз(о)пірену у димових газах теплогенераторів малої потужності і його розсіювання в атмосфері
05.23.03 – Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній академії будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Губар Валентин Федорович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, завідувач кафедри “Теплотехніка, теплогазопостачання і вентиляція”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Висоцький Сергій Павлович, Автомобільнодорожній інститут Донецького національного технічного університету, завідувач кафедри “Екологія та БЖД”;
кандидат технічних наук, доцент Шушляков Олександр Васильович, Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, доцент кафедри “Теплогазопостачання, вентиляція та використання теплових вторинних енергоресурсів”.
Ведуча установа: Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, кафедра “Експлуатація газових і теплових мереж”.
Захист відбудеться 1 липня 2004 р. у 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д12.085.01 при Донбаській державній академії будівництва й архітектури за адресою: 86123, Донецька область, м. Макіївка, вул. Державіна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської державної академії будівництва і архітектури за адресою: 86123, Донецька область, м. Макіївка, вул. Державіна, 2.
Автореферат розісланий 28 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, А.М. Югов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Україна є країною з могутнім промисловим потенціалом і напруженою екологічною обстановкою. Одним з найбільших споживачів органічного палива є комунальна енергетика, де на цілі теплопостачання витрачається близько 50% всіх енергоресурсів паливно-енергетичного комплексу країни. В останні роки в Україні, як і в більшості країн Західної Європи, США та у Японії, намітилася стійка тенденція, спрямована на децентралізацію систем теплопостачання з використанням високоефективних і маневрених теплогенераторів малої (до 3 МВт) потужності. Показано, що в цьому випадку реальна економія енергії в порівнянні з централізованим теплопостачанням складає 50%, а капітальні вкладення не перевищують витрат на теплові мережі центрального опалення від районних котелень.
Проблемою виробництва теплової енергії є забруднення атмосфери шкідливими викидами (NOx, СО, HCN, широкий спектр вуглеводнів), серед яких за ступенем токсичності виділяється бенз(о)пірен (С20Н12). Кількість викидів характеризує ступінь досконалості технологій використання органічного палива, а тривалість окислювання вуглеводнів в атмосфері визначає дальність їхнього поширення від місця викиду.
У котельних установках великої потужності застосовується система зниження викидів канцерогенних речовин і збирається детальна інформація про склад і кількість забруднювачів у димових газах. Однак для котлоагрегатів малої потужності немає даних щодо викидів канцерогенних речовин, а відсутність контролю в даному питанні може значно загострити і без того небезпечну екологічну обстановку, що склалася в Україні в даний час. Тому моніторинг стану навколишнього середовища з метою зниження викидів, що утворюються в процесі горіння газоподібного палива та призводять до порушення екологічної рівноваги навколишнього середовища в Україні, особливо актуальний у науковому і прикладному аспектах.
Крім потреби в реєстрації складу і кількості викидів, у тому числі канцерогенних, урахування впливу їх на екологію регіону, існує необхідність і безпосередньо істотного коректування організації процесів спалювання палив у напрямку зменшення утворення канцерогенних речовин, що докладно розглядається в роботах вітчизняних і закордонних дослідників у даному напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Зниження вмісту бенз(о)пірену у димових газах теплогенераторів малої потужності і його розсіювання в атмосфері

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок