Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАНОЧАСТИНКИ КРЕМНІЮ В КРИСТАЛІЧНІЙ РЕШІТЦІ АЛЮМІНІЮ

НАНОЧАСТИНКИ КРЕМНІЮ В КРИСТАЛІЧНІЙ РЕШІТЦІ АЛЮМІНІЮ

Назва:
НАНОЧАСТИНКИ КРЕМНІЮ В КРИСТАЛІЧНІЙ РЕШІТЦІ АЛЮМІНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Моісеєнко Наталя Володимирівна
УДК 669.715+539.219
НАНОЧАСТИНКИ КРЕМНІЮ
В КРИСТАЛІЧНІЙ РЕШІТЦІ АЛЮМІНІЮ
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Ків Арнольд Юхимович,
університет ім. Бен-Гуріона
(м. Бер-Шева, Ізраїль),
професор кафедри матеріаловедення
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Гохман Олександр Рафаїлович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
професор кафедри загальної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Курмашов Шаміль Джамашович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова
завідуючий науково-дослідною лабораторією “Сенсорна електроніка та високоточні технології”.
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників НАН України, відділ фізичних основ інтегральної мікроелектроніки, м. Київ.
Захист відбудеться “15” червня 2004 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.06 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 12 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | В.Г. Шевчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сплави Si-Al широко використовуються в сучасній техніці. Вони входять в число найважливіших конструкційних матеріалів, що застосовуються в багатьох галузях промисловості.
Алюміній посідає перше місце серед металів, які застосовуються в літако- та ракетобудуванні. З алюмінієвих сплавів була виготовлена оболонка першого штучного супутника Землі. Оболонка корпусів ракет, що використовувались для запуску на орбіту перших супутників, а пізніше і космічних кораблів, також була виконана з сплавів алюмінію. З них виготовляють різні деталі космічної апаратури – кронштейни, кріплення, шасі, футляри і корпуси для багатьох інструментів та приборів.
Область застосування алюмінію постійно розширюється. Важливий споживач цього металу– електротехнічна промисловість. Проводи високовольтних ліній передач, обмотки моторів та трансформаторів, кабелі, цоколі ламп, конденсатори і багато інших виробів виготовляють з алюмінію.
Розчини Si-Al утворюються також в умовах нейтронного опромінювання. Трансмутаційне накопичення Si преципітатів в алюмінієвих конструкціях атомних реакторів призводить до зміни їх механічних характеристик та до їх поступової деградації.
В зв’язку з вищезгаданим тверді розчини та сплави Si-Al є об’єктом всебічного експериментального вивчення протягом довгого часу. Виконана велика кількість робіт з дослідження температурного загартовування твердих та рідких розчинів Si-Al та радіаційному накопиченню кремнію в алюмінії.
Серед цих робіт чільне місце посідають теоретичні дослідження Si-Al сплавів та механізмів утворення кремнієвих преципітатів в алюмінії. В основному в цих роботах використовуються термодинамічні та кінетичні методи розрахунків.
По сей час багато питань, що відносяться до інтерпретації експериментів по виникненню Si кластерів в алюмінії та їх властивостям, залишаються відкритими. Зокрема, відсутнє розуміння перших стадій зародкоутворення Si преципітатів в алюмінії, структури Si кластерів та їх впливу на решітку алюмінію. Розв’язання цих задач потребує застосування мікроскопічних теоретичних підходів та сучасних методів розрахунку електронної та атомної структури твердих тіл.
Актуальність теми обумовлена необхідністю вдосконалення конструкційних матеріалів на основі Si-Al сплавів, збільшення довговічності реакторних матеріалів та отримання нових даних про сплави з обмеженою розчинністю компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: НАНОЧАСТИНКИ КРЕМНІЮ В КРИСТАЛІЧНІЙ РЕШІТЦІ АЛЮМІНІЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок