Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА У СІМ’Ї

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА У СІМ’Ї

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА У СІМ’Ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
БОДНАР ВАСИЛЬ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 351.741+351.766+159
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ
ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА У СІМ’Ї
19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у науково-дослідній лабораторії психологічного забезпечення діяльності органів внутрішніх справ Державного науково-дослідного інституту Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Морозов Олександр Михайлович,
Служба безпеки України, консультант.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Тімченко Олександр Володимирович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри прикладної психології;
доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України
Глушков Валерій Олександрович,
Академія управління МВС, перший проректор
Провідна установа Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
м. Київ.
Захист відбудеться 26 травня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 у Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ (м. Київ, Солом’янська площа, 1).
Автореферат розісланий 10 квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Організація профілактики насильства у сім’ї є одним із актуальних завдань для правоохоронців багатьох держав з різним рівнем економічного розвитку, відмінними етнокультурними традиціями та віросповіданням. Світова практика показує, що ефективність заходів, спрямованих на профілактику та протидію насильству у сім’ї, залежить, насамперед, від правового забезпечення дій правоохоронців при втручанні у випадку насильства у сім’ї, рівня їхньої професійної підготовленості до такої діяльності, а також усвідомлення суспільством небезпечності актів насилля у сім’ї, сформованості у громадян правильної правової та моральної оцінки цих явищ.
Проблемою попередження насильства у сім’ї займалися провідні вітчизняні та зарубіжні вчені. Зокрема, питанням причин, динаміки та наслідків внутрішньосімейної агресії присвячені ґрунтовні праці О.М. Морозова. Аналіз наслідків насильства у сім’ї свого часу здійснювали відомі українські вчені С.Д. Максименко та В.М. Синьов. Діяльність працівників міліції щодо здійснення профілактичної роботи серед населення вивчали провідні фахівці у галузі юридичної психології В.О. Глушков, М.В. Костицький, О.В. Тімченко, С.І. Яковенко.
Згідно з положеннями Закону України "Про попередження насильства у сім’ї" попередження насильства в сім’ї – це система соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства у сім’ї, припинення насильства у сім’ї, яке готується або вже почалося, притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні насильства в сім’ї, а також медико-соціальна реабілітація жертв насильства в сім’ї.
У випадку насильства у сім’ї від професійності дій першої неупередженої, наділеної державними повноваженнями особи, якою є працівник міліції, багато в чому залежить можливість конструктивного вирішення конфлікту, психологічне здоров’я родини, її здатність до повноцінного функціонування. Серед повноважень працівників служби дільничних інспекторів, визначених ч. Закону України "Про попередження насильства у сім’ї", є такі: виявлення причин та умов, що сприяють актуалізації насильства у сім’ї й вжиття заходів щодо їх усунення; профілактичний облік осіб, схильних до вчинення насильства у сім’ї, та проведення з ними виховної та попереджувальної роботи; відвідування сімей, члени якої перебувають на профілактичному обліку, за місцем їх проживання та проведення з ними профілактичної роботи; винесення офіційних попереджень членам сім’ї про неприпустимість вчинення насильства та віктимної поведінки; вжиття відповідних заходів щодо припинення насильства у сім’ї, а також дій членів сім’ї, спрямованих на втілення реальної загрози вчинення насильства у сім’ї; повідомлення членів сім’ї, в якій виникає реальна загроза вчинення насильства або вже було вчинене насильство, про права, заходи і послуги, якими вони можуть скористатися; направлення жертв насильства в сім’ї до спеціалізованих установ для жертв насильства у сім’ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДІЛЬНИЧНОГО ІНСПЕКТОРА МІЛІЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА У СІМ’Ї

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок